12.3 milyar TL’lik projeler görücüye çıktı

İstanbul’da Eylül ve Ekim aylarında satışa çıkan markalı konut projelerinin yatırım değeri 12.3 milyar lirayı buldu. 3DKonut.com tarafından derlenen bilgiler ışığında detaylar şöyle…

Türkiye’nin 3 boyutlu konut portalı tarafından derlenen verilere göre yaz döneminde sadece bir markalı projenin görücüye çıktığı İstanbul’da inşaat şirketleri sonbahar ile birlikte atağa kalktı. 15 milyon nüfuslu megakentte, Eylül ve Ekim aylarında toplam 13.131 konuttan oluşan 22 faklı markalı konut projesinin lansmanı gerçekleşti. Satışa çıkan projelerin açıklanan yatırım değerleri ise toplamda 12,3 milyar lirayı buluyor.

Yaz dönemini sessiz geçiren inşaat sektörü, Eylül ayı ile birlikte yeni yatırımlarını peş peşe satışa çıkardı. Şu anda yaklaşık iki bin inşaat firmasına ait, çoğunluğu yeni 4 binin üzerinde markalı konut projesini bir arada sergileyen 3DKonut.com sitesinin derlediği verilere göre Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde İstanbul’da sadece bir markalı konut projesinin lansmanı yapılırken, Eylül ve Ekim aylarında ise bu sayı toplam 22 olarak gerçekleşti.

771 bin metrekare üzerinde yeni inşaat başladı

3DKonut.com’dan yapılan açıklamaya göre sadece Eylül ve Ekim aylarında İstanbul’da lansmanı yapılan markalı konut projelerinin üzerinde yükseleceği toplam arsa alanı ise 771 bin metrekare olarak hesaplandı.

Detaylı bilgi için tıklayın www.3DKonut.com

 

Bunları da beğenebilirsin