140 Journos Fikirtepe belgeseli yayında!

140 Journos Fikirtepe belgeseli Youtube kanalında yayınlandı. 140 Journos tarafından 2019 yılında çekimine başlanan Fikirtepe Das Kapital belgeselinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mimar Mücella Yapıcı, Prof. Dr. Haluk Gerçek ve Yeni Fikirder Başkanı Engin Akgüzel'in açıklamaları yer alıyor... İşte o belgesel...

140 Journos Fikirtepe Das Kapital belgeseli Youtube platformu üzerinden yayınlandı. Fikirtepe Das Kapital başlıklı belgeselde önemli isimlerin görüşlerine yer verildi.

Fikirtepe Das Kapital belgeseline ne zaman başlandı? Ne zaman yayınlandı?

140 Journos’un ‘Fikirtepe Das Kapital’ belgeseli Youtube üzerinden yayınlandı. 2019 yılında çekimlerine başlanan belgesel, bu akşam Youtube’da açık paylaşımda izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Geçtiğimiz yıl, galası yapılan belgesel bu akşam (24 Ağustos 2021, Salı) yayınlandı.

140 Journos Fikirtepe belgeselinde kimler var?

Fikirtepe Das Kapital belgeselinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyesi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden Mücella Yapıcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gerçek ve Yeni Fikirder Başkanı Engin Akgüzel‘in yorumlarına yer veriliyor.

Neden Fikirtepe Das Kapital ismi verildi?

140 Journos, Fikirtepe belgeselini Twitter hesabından, ‘Fikirtepe’yi şantiye mezarlığı’ olarak lanse etti. 140 Journos, Fikirtepe Das Kapital başlığını ise şu cümle ile savundu: “marx hayatta olsa, das kapital’i baştan yazmak zorunda kalırdı”…

140 Journos’un ‘Fikirtepe Das Kapital’ belgeselini duyurduğu tweet’te şöyle denildi:

“tüm türkiye’ye örnek olacak bir kentsel dönüşüm projesi olarak lanse edilen fikirtepe, geride bıraktığı 60 bin mağduruyla bugün tehlikeli bir şantiye mezarlığından ibaret.

2000’lerin başından bu yana ekonominin ve siyasetin lokomotifi olan inşaat furyası, kentleri ve insanları yutan türk tipi bir kapitalizm yarattı.

marx hayatta olsa, das kapital’i baştan yazmak zorunda kalırdı.”

İşte o tweet:

140 Journos, Fikirtepe Das Kapital belgeselini bu cümlelerle tanıttı…

140 Journos Fikirtepe Das Kapital belgeseli

140 Journos ekibi tarafından hazırlanan Fikirtepe belgeseli şöyle:

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin