3. Konut seferberliği yarın başlıyor: Peşinat yüzde 5!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ‘3. Konut Seferberliği’nin detaylarını Dubai’de açıkladı. Kurum, yeni kampanyanın yarın (14 Eylül) başlayacağını, peşinatın yüzde 5’e ineceğini ve yeni ev için taksitlerin Ocak 2019’da başlayacağını duyurdu. İşte yeni konut seferberliğinin ilk resmi açıklamadan detayları…

Yücel Park

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Dubai’de gerçekleştirilen Cityscape Global’de önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra başlatılan iki konut seferberliğinin ardından üçüncüsünü burada açıkladı. Böylece sektörde gerçekleşeceği dillendirilen kampanya ilk kez resmi ağızdan ifade edilmiş oldu.

Bu yıl 15.kez düzenlenen Cityscape Global 2017’de ‘Türkiye’de konut yatırımı avantajları’nı anlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 3. Konut Seferberliği’nin detaylarını paylaştı.

3. Konut Seferberliği ne zaman başlıyor?

Daha önceki seferberlik kampanyalarına da lokomotif olan Emlak Konut’un Genel Müdürü Kurum, kampanyanın yarın (14 Eylül 2017 Perşembe) başlayıp 31 Ekim 2017 Salı gününe kadar devam edeceğini açıkladı.

3. Konut Seferberliği’nde ödeme planı nasıl olacak?

Kurum’un açıklamasına göre yeni konut kampanyasında peşinat oranı yüzde 5 olarak belirlendi. Kampanya dahilinde yüzde 15’lik dilim 1 yıl sonra, kalan yüzde 80’lik kısım ise anlaşmalı banka kredisi ile ödenecek.

Yeni konut kampanyasında taksitler ne zaman başlayacak?

Yeni kampanyada konut alacaklar, ilk taksitlerini Ocak 2019’da ödemeye başlayacak.

Murat Kurum: ‘Ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlayacak’ 

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum...
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum...

 

Konutta 3. seferberliğinin detaylarını Dubai’de paylaşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum’un açıklamaları şöyle:

“Önümüzdeki birkaç gün içinde Emlak Konut çatısı altındaki yüklenicilerimizin başlatacağı yeni bir kampanyamız olacak. 14 Eylül – 31 Ekim tarihlerinde geçerli olacak kampanya konut alıcılarına yüzde 5 peşinat ile konut sahibi olma imkânı sağlıyor. %5 peşinat %15 satıştan 1 yıl sonra kalan %80’lik kısım ise anlaşmalı bankalardan çekilecek kredi esasına dayanıyor ve ilk taksit ödemeleri Ocak 2019’da başlıyor. Kampanyamız konut sahibi olmak, yatırımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için ciddi bir kolaylık sağlayacak. Gördüğünüz üzere çalışmalarımız çok yoğun şekilde hem iç hem de dış pazara yönelik süratle devam ediyor. Özünde ortak olan amacımız doğrultusunda tüm Türk firmalarıyla beraber verimli bir fuar süreci geçirdik. Ümit ediyorum ki, hem Emlak Konut olarak bizler hem de sektörümüzün diğer paydaşları dinamizmi ve potansiyeli yüksek çalışmalarla ülkemizin tanıtımına ve ilerlemesine katkı sağlamaya devam edeceğiz”…

EMLAK KONUT GYO GENEL MÜDÜRÜ MURAT KURUM’UN DUBAİ CITYSCAPE GLOBAL 2017 AÇIKLAMALARININ TAMAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin