3DKonut derledi: İstanbul, 2017’yi 37 bin yeni konutla kapattı

3 boyutlu konut portalı 3dkonut.com tarafından derlenen lansman verilerine göre, 2017 yılında İstanbul genelinde 2 milyon 200 bin metrekare arsa üzerinde yükselecek yaklaşık 37 bin konutluk 68 yeni markalı konut projesi görücüye çıktı.

İnşaat şirketlerinin megakentte satışa sunduğu konutların toplam yatırım değeri ise 31 milyar lirayı buldu. Geride kalan yılda en çok lansmanın gerçekleştiği aylar Mayıs, Eylül ve Ekim oldu.

Aybars Görpe: ‘Sektör, Eylül ve Ekim’de hareketlendi’

Yaklaşık iki bin inşaat firmasına ait, çoğunluğu yeni 4 binin üzerinde markalı konut projesini bir arada sergileyen 3DKonut.com sitesinin derlediği 2017 lansman verilerine göre 2017 yılı boyunca İstanbul’da toplam 68 farklı markalı konut projesi satışa sunuldu. 3DKonut.com yöneticisi Aybars Görpe’nin açıklamasına göre, geçtiğimiz yıl İstanbul’da lansmanı yapılan projelerdeki toplam konut sayısı 37 bini buldu. “Yılın ilk çeyreğini sakin, yaz dönemini ise durgun geçiren sektör, Eylül ve Ekim aylarında hareketlendi” diyen Görpe, son çeyrekte yaşanan yüzde 11’lik ekonomik büyümenin inşaat sektörüne de ivme katacağını öngördüklerini vurguladı.

3DKonut.com’un derlediği 2017 lansman verilerine göre İstanbul’un her iki yakasında satışa çıkarılan markalı konut projelerinin üzerinde yükseleceği toplam arsa alanı ise 2 milyon 200 bin metrekare olarak hesaplandı.

www.3DKonut.com

Bunları da beğenebilirsin