Ağaoğlu: Kanal İstanbul ihalesine varım… VİDEO

Ali Ağaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi hakkında yaptığı açıklamada Kanal İstanbul ile ilgili imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay'ın sorusuna şu cevabı verdi: "Kanal İstanbul zorunlu hale geldi. Sektörde bir oyuncu olarak orada proje geliştiririz"...

Emre KULCANAY yazıyor…

Ağaoğlu Kanal İstanbul projesinde yer alacağını açıkladı… Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesini açıkladığı gün salonda Ali Ağaoğlu’na dönerek “Ağaoğlu, seni de görmek isteriz” demişti.

Ancak o günden beri Ağaoğlu cephesinden Kanal İstanbul hakkında yapılmamışken; bugün, Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’nin Ağaoğlu Projesi A Bloğu’nun lansmanında Kanal İstanbul projesiyle ilgili en net açıklama geldi.

Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut, Ağaoğlu Grubu Murahhas Azası Hasan Rahvalı ile birlikte kameraların karşısına geçen Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesiyle ilgili bir soru üzerine “Cumhurbaşkanımız özel sektörü, piyasaları çok iyi takip ediyor, işadamı kadar biliyor. Genel konular, piyasalar hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

“Kanal İstanbul ülke için hayırlı olur” 

imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’ın “Kanal İstanbul hakkında konuştunuz mu?” şeklinde sorusuna da cevap veren Ağaoğlu, “Tabii ki, Sayın Cumhurbaşkanımız’ın ve devletin yapmayı çok arzu ettiği bir proje. Ben ülke için de hayırlı olur diye düşünüyorum. İşte en son Boğaz’da yaşanan kaza çok ucuz atlatıldı. Boğazların daha güvenli bir hale gelmesi için o projenin hayata geçmesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız zaman zaman dile getiriyor, “Bu sene içinde ihalesi yapılacak” diye söylüyor” diye konuştu.

“Kanal İstanbul’da proje geliştiririz”

Ali Ağaoğlu, Kanal İstanbul ihalesiyle ilgili olarak Emre Kulcanay’ın “İhaleye katılacak mısınız?” şeklindeki sorusuna ise şu cevabı verdi:

“E tabii sektörde bir oyuncu olarak orada proje geliştiririz diye düşünüyorum”…

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin