Akçansa’nın 9 ayda satış geliri 1,1 milyar TL oldu.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılının ilk 9 aylık döneminde 1,1 milyar TL satış geliri elde ettiğini açıkladı. Şirketin Ocak-Eylül dönem kârı ise % 7 artarak 234 milyon TL oldu.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin bu yılın ilk dokuz aylık dönemindeki cirosu 1,1 milyar TL oldu. Şirketin Ocak-Eylül 2016 dönemindeki dönem kârı bir önceki yılın aynı dönemine oranla % 7 artarak 234 milyon TL’ye ulaştı.

Türkiye’nin geleceğini oluşturan çok önemli mega projelerde iş ortağı olarak yer aldıklarını belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, finansal sonuçların da bu başarıyı teyit ettiğini söyledi. Zenar, “Operasyonel verimliliğe odaklandığımız ilk 9 ayda en yüksek üretim rakamını gerçekleştirdik. Rekorlarla geçen ilk 9 ayda etkin lojistik ve terminal yönetimimizin gücüyle en yüksek iç satış ve toplam satış tonajına ulaştık. İstanbul’un üçüncü köprüsü başta olmak üzere, Türkiye’yi büyüten altyapı yatırımlarının çözüm ortağıyız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi için geliştirdiğimiz 100+Beton ürünümüz dünya literatüründe yerini aldı. Amerikan Beton Enstitüsü (ACI) tarafından düzenlenen Concrete Construction Yarışması’nda ‘mükemmellik ödülü’nün sahibi olduk. Bundan dolayı gururluyuz. Yaptığımız proje ve işlerde daha hevesli çalışmaya, yeni yatırımlar yapmaya ve sektörümüzü geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Satış gelirimiz ve karlılığımız da yatırımlarımızın, başarımızın önemli bir göstergesidir. ” dedi.

Akçansa

Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.ve Tic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin