Akın İpek’in 7 yıldızlı oteli ihaleye çıkıyor

Fetullah Gülen Cemaatine finans sağladığı iddiasıyla kayyum heyeti atanan Koza-İpek Holding bünyesindeki 7 yıldızlı otel kiraya veriliyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında şirketlerine kayyum atanan firari Akın İpek’in 25 milyon TL değerindeki otomobil koleksiyonunun hafta sonu satılığa çıkarılması beklenirken, Marmaris’te bulunan ultra lüks Angel’s Peninsula Oteli’nin de kiralanması için teklif alınmaya başlandı.

10 BİN DOLARLIK MUSLUK

Kayyum heyeti tarafından kiraya verilecek olan otel için yıllık bedel olarak 7 milyon 500 bin TL değer biçildi. Otelde kullanılan fayansların metrekaresinin 17 bin dolar, altın kaplama olan muslukların ise tanesinin 10 bin dolar olduğu öğrenildi. Gecelik fiyatları 900 TL ile 20 bin TL arasında değişen otelin kiralandıktan sonra da “helal konsepti”yle hizmet vereceği belirtildi. Şimdiye kadar yıllık olarak 2 milyon euroluk teklif geldiği kaydedildi. Ayrıca İpek’e ait olan ve Marmaris’te bulunan 4 yıldızlı otel de kiraya verilecek. Bu otel için ise 680 bin TL kira bedeli biçildi.

Sabah

Bunları da beğenebilirsin