Akzirve’den protestoculara jest! VİDEO

Akzirve Zeytinburnu projesi için yıkımlar sırasında protestolar yaşanmış, bir süre gündemde kalmıştı... Peki sonra ne oldu? Akzirve Gayrimenkul, sıkıntılı süreci nasıl çözdü? imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay sordu, Akzirve CEO'su İbrahim Maasfeh cevapladı: "Biz o arkadaşlar için..."

Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh, firmanın Zeytinburnu Ambarlar bölgesinde gerçekleştirilen ve ‘Türkiye’nin tek parselde en büyük kentsel dönüşüm projesi’ olma özelliğine sahip Akzirve Topkapı projesinin detaylarını açıkladı.

Akzirve Zeytinburnu / Topkapı projesinde son durumu fotogaleri ve haberde incelemek için tıklayın!

Ön talep toplamaya başladıkları proje hakkında bilgi veren Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh, toplantının soru cevap bölümünde imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a verdiği cevap ile önemli bir açıklama yaptı.

‘Kiracı ve çalışanlar için ne yaptınız?’

Bilindiği gibi Zeytinburnu Ambarlar proje alanında yıkım sırasında protesto eylemleri gerçekleşmiş, özellikle de kiracı ve çalışanlar kendilerine yeni yer gösterilmesini istemişti. Bu durumu hatırlatan imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay, “Protesto eden kiracı ve çalışanların kaygılarını gidermek için neler yaptınız?” sorusuyla konuyu toplantı gündemine getirdi.

CEO Maasfeh: “Yeni yer kiraladık, kalıcı yeri de planlıyoruz”

Yaşanan süreçte kimseyi mağdur etmemek için çaba sarfettiklerini vurgulayan Akzirve CEO’su İbrahim Maasfeh, sorunsuz geçen yıkımdan sonra da arsa sahipleri ve kooperatif ile işbirliklerinin devam ettiklerini söyledi. Maasfeh, protestolara neden olan konu ve kiracılar için de şu açıklamayı yaptı:

“Rica ettik, sağolsun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de yardımcı oldu; çıkar çıkmaz bir boşaltma süreci oldu. 2017 sonu itibariyle süre doldu, yıkım gerçekleştirildi. (Yıkım kelimesi hoş bir kelime değil, burada yıllarca çalışan insanlar da vardı burada. Özellikle de kiracılar… Maliklerle bir sıkıntı yok ama buradaki kiracılarla ister istemez yıkım esnasında belli bir protesto yapıldı ama Allah’a şükür yıkım hiç sorunsuz gerçekleşti.) hiçbir sıkıntı olmadı. Yıkımdan sonra buradaki insanlarla, arsa malikleri ve kooperatifle sürecimiz hala devam ediyor.

“Yıkım yapılır yapılmaz geçici yer bulduk”

Biz burada yıkım yapılır yapılmaz biz geçici bir yer bulduk. Akzirve olarak bir yer hazırladık; arkadaşlarımız şu anda Hadımköy bölgesinde bir yeri kiraladık, şu anda boş arazi halinde inşaatı bitti, en az iki yıl bu arkadaşlarımızdan hiçbir karşılık almadan kendi işleri devam etsin diye bunu yaptık. ama kalıcı bir yer için onlarla beraber ayrı bir proje çalışıyoruz, İnşallah kalıcı yerin işlemleri bittiğinde onlarla beraber o kalıcı yeri de yapacağız. Proje süreci başladığından beri hak sahipleri, (hamdolsun) uyum içerisinde çalıştık, çalışıyoruz. Onların bazı haklarını da karşıladık.”

İşte imarpanosu.com kamerasından Akzirve CEO’su İbrahim Maasfeh’in o açıklaması… 

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin