Albayraklar Almaden Global Enerji, Dubai’de kuruldu

Albayraklar Şirketler Grubu Türkiye’ye yenilenebilir enerji tesisleri kurmak üzere dünya devleri ile Dubai’de ortaklık sözleşmesi imzaladı. Özel ve resmi YEKA-GES ihalelerine de girmeye hazırlanan yeni dev ortaklık firmasının Türkiye’ye yapmayı planladığı yatırım tutarı toplam 3 milyar doların üzerinde... İşte detaylar...

Ülkemizde güneş enerji santrallerinin yanı sıra petrol ve savunma teknolojileri başta olmak üzere farklı sektörlere de yatırım yapmak amacıyla kurulan ‘‘Albayraklar Almaden Global Enerji A.Ş.’’ nin hissedarları arasında çok önemli isimler bulunuyor.

Global Investments Group Başkanı Bahreyn Kraliyet Ailesinden Shaikh Abdulaziz Al Khalifa (Global Investments Grubun ortakları arasında Rus petrol devi Zarubezhneft firması da bulunuyor) Dünyanın en büyük güneş enerjisi paneli üreticilerinin başında gelen Mekezi Çin’de bulunan Almaden firmasının Ceo’su Dan Tseng ve Yönetim Kurulu Üyesi Wen Kai Hsu Al Reyami & Muhyealdeen International firmasından Naser Muhyealdeen (Muhyealdeen aynı zamanda Emirates Fortune ve GMCS Group Ceo’su olarak görev yapıyor).

İmza törenine kimler katıldı?

Özel sektör haricinde Devletimizin YEKA-GES ihalelerine de girmeye hazırlanan yeni dev ortaklık firmasının Türkiye’ye yapmayı planladığı yatırım tutarı toplam 3 milyar doların üzerinde.

Dubai’de gerçekleşen ve T.C. Dubai Başkonsolosu Mustafa İlker Kılıç ve Ticaret Ateşesi  Ahmet Canlı’nın da katıldığı imza töreninde Albayraklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, Grup Ceo’su Sertan Ayçiçek, Shaikh Abdulaziz Al Khalifa, Wen Kai Hsu ve Naser Muhyealdeen hazır bulundular.

‘Vakit kaybetmeden yatırımlara başlanacak’

İmza töreni sonunda yapılan açıklamalarda yatırımlara vakit kaybetmeden derhal başlanacağı belirtilirken yeni ortaklık firmasının Türkiye’de yarım kalan GES projelerini tamamlamak için de teklif vermeye hazır olduğunu yatırımların sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp Albayraklar üzerinden Türkiye’nin Komşu Ülkelerine’de açılacaklarını belirttiler.

Bunları da beğenebilirsin