Ali Nuhoğlu: Bırakıyorum…

Ali Nuhoğlu, Fikirtepe Platformu Başkanı olarak çıktığı basın toplantısının ardından imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a bomba açıklamalarda bulundu. Nuhoğlu, Fikirtepe Platformu Başkanlığı görevini bırakacağını açıkladı. imarpanosu.com, kulislerde konuşulan ‘Nuhoğlu’nun bırakma kararı aldığı ve yerine yeni başkan adayı aradığı’ iddialarını geçen ay yazmıştı. Nuhoğlu, ilk kez açıkladı…

Emre KULCANAY - ÖZEL HABER - imarpanosu.com
Emre KULCANAY ÖZEL HABER imarpanosu.com

Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, ‘başkan’ olarak basın toplantısından sonra imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a çok özel açıklamalarda bulundu: “Fikirtepe Platformu Başkanlığı’nı bırakıyorum!..”

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı, İNDER Başkan Yardımcısı ve Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ile basın mensuplarının Fikirtepe ve kentsel dönüşüm özelinde sektöre dair sorularını cevapladı. Nuhoğlu, ‘Fikirtepe Platformu Başkanı’ ünvanıyla çıktığı basın toplantısının ardından Fikirtepe yatırımcıları ve hak sahipleri tarafından yakından takip edilen imarpanosu.com’un Genel Yayın Yönetmeni Kulcanay’ın sorularını cevapladı.

Nuhoğlu, Fikirtepe Platformu Başkanlığı dahil tüm görevlerini bırakacağını açıkladı. Nuhoğlu, “Daha önce yazdıklarınız doğru, Fikirtepe Platformu’ndaki görevlerimi genel olarak bırakıyorum. Yeni süreci, dışarıdan destekleyeceğim” dedi.

“FİKİRTEPE PLATFORMU BAŞKANLIĞINI VE TÜM GÖREVLERİMİ BIRAKIYORUM”

İşte Ali Nuhoğlu’nun imarpanosu.com’a yaptığı o özel açıklamalar…

Fikirtepe Platformu’nun 22 Kasım’daki Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı öncesinde sizin Platform Başkanlığı’nı bırakmak istediğinizi, hatta Fikirtepe’deki bazı firmaların patronlarıyla konuşarak başkanlığa geçmesini istediğinizi yazdık… Son durum hakkında sizden bilgi alabilir miyiz?

FİKİRTEPE PLATFORMU OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISIYLA İLGİLİ HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN! 

– “Derneği kapatıyoruz… Yapı, platform olarak yoluna devam edecek. 5 kişilik bir yönetim oluşturacağız.  Bir de bu yapının temsilen basından bir sözcüsü olacak. Ben başkanlığı bırakıyorum…

Dernek kapandığı için mi bırakmış oluyorsunuz? Yani kağıt üstünde mi bu başkanlığı bırakma?..

Genel olarak bırakıyorum. Platform’un olağanüstü genel kurul toplantısında şuna karar verdik: Bir yönetim oluşturalım, basın cephesinden bir sözcü belirleyelim ama ben buradaki var olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile olan ilişkilerimden dolayı  yeni süreci sonuna kadar destekleyeceğim, arkadaşların yanında olacağım. Ama 5 kişilik yönetim ve bir basın sözcüsü olacak. Bu sözcü büyük ihtimalle profesyonel bir arkadaş olur.

Platformun eski genel müdürü İrfan Şükrü Yağcı geri mi dönecek? 

“- İrfan Bey şu anda Teknik Yapı’da Kentsel Dönüşüm Koordinatörü olarak görev yapıyor… Daha o konuda karar verilmedi. Önümüzdeki 10 gün içerisinde sadece platform üyelerini değil tüm Fikirtepe’deki firmaları yanyana getirerek bir toplantı yapacağız. Bence böyle daha sağlıklı daha kapsamlı ve daha kucaklayıcı bir sistem kurmuş olacağız.”

PLATFORM’UN GENEL MÜDÜRÜ İRFAN ŞÜKRÜ YAĞCI’NIN AYRILIĞINI DA İMARPANOSU.COM DUYURMUŞTU! O HABERİMİZ İÇİN DE BURAYA TIKLAYIN!

AİDAT MESELESİ NE OLACAK?

Dernek formundan çıkmasıyla aidat sistemi de iptal olacak mı? 

“- Belirli giderleri kendi aramızda konuşarak, o toplantılarda alınan kararlar ışığında belirleyeceğiz. Ama daha çok alanda yoğunlaştığımız bir platform olacak. Ön plana çıkan, alandaki sorunları çok iyi bilen arkadaşlarımız olacak. Bakanlık ve belediye ile koordinasyonu yürütecek bir ilişki şeklinde yürütmeyi doğru buluyoruz.”

Fikirtepe Platformu’nda kimler var?

Fikirtepe-Platformu-Uyeleri

Geçtiğimiz yıl kurulan Fikirtepe Platformu bünyesinde Baysaş İnşaat, CC Group, Dumankaya İnşaat, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş İnşaat şirketleri olmak üzere 17 üye firma bulunuyor.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin