Alper Can Bulçum, St Regis İstanbul’un Genel Müdürü oldu

Lüks konaklama anlayışına beklentilerin ötesinde farklı bir boyut getiren, İstanbul’un en gözde noktası Nişantaşı’nda bulunan, Marriott Hotels & Resorts ve Demsa Group projesi olan St. Regis İstanbul’un genel müdürlük görevine Alper Can Bulçum getirildi.

Alper Can Bulçum, Marriott Hotels & Resorts ve Demsa Group projesi olan St. Regis İstanbul’un genel müdürlük görevine getirildi.

Alper Can Bulçum kimdir?

Sektörde yaklaşık 30 yıllık bir deneyime sahip olan Alper Can Bulçum, 1970 yılında doğdu. Lisede ‘Otel Yöneticiliği’ eğitimi alan Bulcum, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi ‘Otel Yöneticiliği’ bölümünden mezun oldu.

Geçmişinde Satış & Pazarlama Direktörüğü, Gelirler Müdürlüğü ve Odalar Bölümü Direktörlüğü pozisyonlarında Park Hyatt Baku, The Ritz-Carlton Istanbul, The Ritz Carlton Bahrain, The Regent Almaty otellerinde görev yapmış olan Alper Can Bulçum, 2005 yılında InterContinental Almaty’de ilk genel Müdürlük Görevini üstlendi. Daha sonra The Marmara Istanbul, Burjuman Rotana Dubai, Wyndham Grand Istanbul Kalamış otellerinde Genel Müdürlük yaptı.

En son Wyndham Hotel Gruba bağlı Ramada Plaza Jumeirah Beach ve Ramada Sharjah’ta Grup Genel Müdürü olarak görev yapan Bulçum, 2014 yılında Wyndham Grubunun EMEA bölgesinde Yılın En İyi Genel Müdürü ödülünü kazandı.

Bunları da beğenebilirsin