Altan Elmas: ‘Taksim çocuğuyum, cami davasının neye tekabül ettiğini bilirim”

Taksim Camii açılışında konuşan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ettiği konuşmasında "Taksim’in çocuğuyum. Babalarım esnaflık yaptılar. Taksim Cami’nin davasının neye tekabül ettiğini bilirim" dedi. İşte o konuşmadan notlar...

Taksim Camii, dün düzenlenen törenle açıldı. Caminin yapımını üstlenen Sur Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce yaptığı konuşmasında “Bugün bana düşen burada ancak hamd etmektir” dedi.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Altan Elmas, konuşmasında şunları söyledi:

“Saygıdeğer müminler, hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Allah’ın rahmeti, bereketi hepinizin üzerine olsun. Bugün bana düşen burada ancak hamdetmektir. Rabbimize hamd olsun. Bu niyeti gönlümüze düşüren, başlamayı ve kazasız belasız bitirmeyi lütfeden alimlerin Rabbi Allah’a hamdolsun.

Bugün ne büyük bir gün benim için. Yine yürüdüğü yolda bütün engelleri aşa aşa gelen, zorlukları yıka yoka gelen sayın cumhurbaşkanımız bu eseri yapmayı lutfettiği için Allah sizden ebeden razı olsun.

‘Davamız bugünleri de gördü’

Sayın Cumhurbaşkanım, müsaadenizle, sözün sahibi sizsiniz ama, ben de Taksim’in çocuğuyum. Babalarım esnaflık yaptılar. Taksim Cami’nin davasının neye tekabül ettiğini bilirim. Burada güneşin altında yandık. Ama Elhamdülillah, sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde davamız bugünleri de gördü”.

Birgün

Bunları da beğenebilirsin