AND Pastel’e European Property Awards’tan 5 ödül birden

AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel tam 5 ödül kazandı. Londra’da gerçekleştirilen European Property Awards’ta başvuru yapılan 5 ayrı kategorinin tümünde ödüle layık görülen AND Pastel, ‘Yeni nesil mahalle’ kavramını Avrupa’ya duyurdu.

AND Gayrimenkul ödüle doymuyor. AND Kozyatağı ile tam 8 ödül elde eden AND Gayrimenkul, başarılarını AND Pastel’le sürdürüyor. AND Pastel, başvuruda bulunulan 5 kategorinin tümünde ödüle layık görüldü. “Çok Katlı Konut Mimarisi”, “Pazarlama”, “Karma Kullanımlı Proje Geliştirme”, “Konut Peyzaj Mimarisi” ve “Konut Renovasyon/Yeniden Geliştirme” kategorilerinde ödül alan AND Pastel, “Karma Kullanımlı Proje Geliştirme”, “Konut Peyzaj Mimarisi” ve “Konut Renovasyon/Yeniden Geliştirme” kategorilerinde ise “5 Star” özel ödülünü kazanarak Türkiye’nin en iyisi oldu. Ayrıca AND Pastel “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde ise Avrupa’yı temsil edecek.

European Property Awards’ta kazanılan bu ödüllerile ilgili olarak AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, ‘‘AND Kozyatağı projemiz ile geçtiğimiz yıllarda, hem Avrupa’nın hem de Dünya’nın en iyi ofis projesi ödüllerini kazandık. Bu başarıları konut sektörüne taşımak hedefiyle AND Pastel projemizi hayata geçirdik. Görüyoruz ki kendimize doğru bir hedef koymuşuz. Bir kez daha bu ödüller ile gururlandık ve yeni başarılara ulaşmak için güç aldık.’’ dedi.

Türk mahalle kültürünü Avrupa’ya tanıttı

Geçmiş ve günümüz arasındaki ilişkiden ilham alarak yeni nesil bir mahalle konseptinde kurgulanan AND Pastel ile ilgili açıklamalarda bulunan Usta, “Türk mahalle kültürünü yansıttığımız projemizin; uluslararası platformlarda yer alması ile hem projemizi hem de Türk mahalle kültürünü tanıtıyor olmaktan mutlu olduk. AND Pastel ile 5 ödüle layık görülmemizde bu kültürü yeni nesil ihtiyaçlarla buluşturan bir konsept geliştiriyor olmamızın etkisi oldukça büyüktür. Dünyaca ünlü peyzaj mimarı Martha Schwartz’ın Türkiye’de ve dünyada ilk kez uygulanan “açık hava oda’’ konsepti, Alman mimarlık ofisi HPP Archtiect’in mimari yaklaşımı ile sektör içinde farklı bir noktaya ulaştık.‘’Çocuk dostu’’ bir proje olarak uluslararası standartları gözetirken, ‘’Komşuköy’’ işbirliği ile yeni bir iş modeli geliştirdik. AND Pastel ile ortaya koyduğumuz bu yaklaşımlar uluslarası ölçekte de kabul görmüş ki, elimizde birçok ödül ile ülkemize dönüyoruz.“ diyerek sözlerine devam etti.

AND Gayrimenkul, AND Pastel projesi ile yarışmanın dünya klasmanı olan International Property Awards’da iddiasını devam ettiriyor. “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde Türkiye ve Avrupa’yı AND Pastel temsil edecek.

European Property Awards

Dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden biri olan European Property Awards (EPA), gayrimenkul endüstrisini prestij ve mükemmeliyetle buluşturmak ve bu alanda uluslararası standardın oluşmasına öncülük etmek amacıyla 1995 yılından bu yana düzenleniyor. Avrupa’daki ticari ve konut alanında yapılan projelere verilen EPA ödülleri, çeşitli kategorilerde en iyi seçilen projelere Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’ne (International Property Awards) katılma şansı da sunuyor.

AND Gayrimenkul

AND Gayrimenkul, gayrimenkul geliştirme – yatırım – yönetim alanlarında faaliyet göstermektedir. Anadolu Grubu iştiraki olarak Kasım 2011’de faaliyetlerine başlayan şirketin ilk ofis projesi AND Kozyatağı’nda yaşam başlamıştır ve AND Gayrimenkul’ün bina yönetim markası olan GRID tarafından yönetilmektedir. AND Gayrimenkul’un ikinci projesi olan karma konut projesi AND Pastel ise yükselen değer Kartal’a “Yeni Nesil Mahalle” anlayışını getirecek. “Sat-Yap” değil “Yap-Yaşat” felsefesi ile projelerini hayata geçiren AND Gayrimenkul, planlı ve profesyonel bir yaklaşımla, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine en uygun çözümleri sunmak amacında. Ayrıca üstlendiği projelerdeki kalite ve güvenilirlik anlayışı ile de rakiplerinden farklılaşıyor.

AND Pastel

AND Gayrimenkul, Kartal’da yer alan Anadolu Grubu’nun eski üretim tesislerinin 45 bin m²’lik kısmı üzerinde, 250 bin m²’lik inşaat faaliyeti ile yeni bir yaşam kuruyor. Farklı kimliklere sahip 7 farklı bloktan oluşan AND Pastel’de, 1+1’den 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde 1.200 konut bulunuyor. Lansmana çıkmadan büyük ilgi ile karşılanan AND Pastel için 4 binin üzerinde talep toplandı. Bu yoğun talebe cevap verebilmek için lansman ile birlikte 3 blok satışa açıldı. Projede teslimler Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bunları da beğenebilirsin