Ankara Yenimahalle’de Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar kentsel dönüşüme girdi

Ankara Yenimahalle’de Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar Mahalleleri kentsel dönüşüme girdi. Bakanlar Kurulu’nun kararı, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte o karar ve kentsel dönüşüm alanı ilan edilen bölgenin krokisi ile koordinatları…

Ankara Yenimahalle İlçesi’ndeki  Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edildi.

Bakanlar Kurulu’nun 2016/9529 sayılı  “Ankara İli, Yenimahalle İlçesinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar”ı, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte o karar ve kentsel dönüşüm alanının krokisi ile koordinatları…

Karar Sayısı: 2016/9529

Ankara İli, Yenimahalle İlçesi’nde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 3/11/2016 tarihli ve 13159 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 73’üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 14/11/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

14/11/2016 TARİHLİ VE 2016/9529 SAYILI KARARNAMENİN EKİ
KARAR

MADDE 1 – (1) Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Yukarı Yahyalar, Çiğdemtepe ve Avcılar mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- (1) Bu Karar hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

ankarayenimahallekroki

ankarayenimahallekoordinat

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin