Antalya’da kaç kaçak yapı tespit edildi! En çoğu Kaş’ta!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya'da yapılan kaçak yapı denetimlerinin sonucunu açıkladı. Bakan Kurum, resmi Twitter hesabından Antalya'nın Kaş, Kemer, Demre ve Manavgat ilçelerinde tespit edilen kaçak yapı sayılarını paylaştı. İşte o açıklama ve detaylar...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’da yapılan kaçak yapı denetimlerinin sonuçlarını açıkladı. Bakan Kurum’un açıklamasına göre; Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarında gerçekleştirilen 247 denetim ile 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığı tespit edildi.

Murat Kurum:  “413 kaçak yapı tespit ettik”

Bakan Murat Kurum, Antalya ve ilçelerinde yapılan denetimlerle açıklamasında, “Kıyılarımızda kaçak, imara aykırı yapılarla ilgili imar denetçilerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarımızda bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirdik. 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik” dedi.

Antalya’nın ilçelerinde kaçak yapı durumu

İlçeler detayını da paylaşan Kurum, tespit edilen kaçak yapıların 266’sının Kaş, 49’unun Kemer, 40’ının Demre ve 15’inin Manavgat’ta bulunduğunu açıkladı. Kurum, “Tespit ettiğimiz bu kaçak yapıların 266’sı Kaş, 49’u Kemer, 40’ı Demre, 15’i Manavgat ilçelerimizde bulunuyor. Yerel yönetimlerimize verdiğimiz talimatlar doğrultusunda tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz” diye yazdı. Kurum açıklamasında şu mesajları da paylaştı:

“Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.

Çevre ihbar hattı cep numarası hangisi?

Bakanlık ekiplerimiz kaçak yapılarla ilgili çalışmalarını sürdürürken bu konuda ihbar ve şikayetlerinizi

çevre ihbar hattımız: 0532 01 01 181
çağrı merkezlerimiz: ALO 181

üzerinden bize iletebilirsiniz.” İşte o tweetler:

Bakan Kurum’un Twitter açıklaması böyle…

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin