Avcılar Merkez 4711 parsel imar planı değişikliği askıya çıktı

Avcılar Merkez 4711 parsel imar planı değişikliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ilanen askıya çıktı. İşte detaylar...

Avcılar Merkez Mahallesi, 4711 parsel ve bitişiğindeki tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı, dün (11 Ocak 2019, Cuma) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) imar panosunda ilanen askıya çıkarıldı.

İBB, 47027 dosya numaralı imar planı tadilatını, 17.10.2018 tarihinde onayladı. Dün ilanen askıya çıkarılan Avcılar Merkez 4711 parsel imar planı tadilatı, bir aylık askı ilan süresinin ardından 11 Şubat 2019 Pazartesi günü askıdan indirilecek. Detaylar şöyle…

Avcılar Merkez 4711 parsel 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Notları

1- Plan onama sınırı içerisindeki alan Avcılar İlçesi, Merkez Mahallesi, 4711 parseli kapsamaktadır.

2- Plan onama sınırı içerisindeki alan kısmen Dini Tesis Alanı, kısmen de Sosyal Tesis Alanı olup, Sosyal Tesis Alanı’nda kütüphane, yurt, kuran kursu vb. yapılar yapılabilir.

3- Çekme mesafeleri, kot alınacak nokta, blok ebat ve boyutları, yapılar arası bağlantı, taban alanı, kat yüksekliği, yapı yüksekliği vb. uygulamaya esas teşkil edecek yapılanma koşullarını parseldeki mevcut yapıların varlığını dikkate alarak onaylanacak avan projesinde belirlemeye İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilidir.

4- Plan onama sınırı içindeki fonksiyonların zemin kotu altında fonksiyonlara ve kamuya hizmet etmek üzere otopark, sosyal ve kültürel tesisler ile benzeri kullanımlar yer alabilir.

5- Uygulama aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak belirtilen hususlara uyulacaktır.

6- Ayrıntılı jeolojik ve jeoteknik raporu hazırlanarak belirtilen hususlara uyulacaktır.

7- Açıklanmayan hususlarda Meri Plan Hükümleri ve Meri İmar Yönetmeliği Hükümleri geçerlidir.

AVCILAR MERKEZ 4711 PARSEL İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİNİ BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin