Avi Alkaş, ‘Yakıştı mı?’ demişti; Muharrem İnce özür diledi!

Ünlü AVM'lerin kiralama işlerini yapan JLL Türkiye ve Mipim fuarlarının Türkiye temsilcisi Alkaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş'ın o tweetinden sonra CHP'li Muharrem İnce'den özür geldi... İşte detaylar...

Alkaş Fuarcılık ve JLL Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş’ın tepki gösterdiği o tweete CHP Yalova eski milletvekili ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den özür geldi. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuşan CHP’li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek üzere attığı o twetten dolayı özür diledi.

Bugünkü Hürriyet Gazetesi’nde Ahmet Hakan’ın köşe yazısındaki o bölüm şöyle:

Ve Muharrem İnce’den Yahudi madalyası özrü!

MUHARREM İnce’yi iki konuda eleştirmiştim:

– BİR: Milli Mücadele’yi CHP’ye mal etmesini…

– İKİ: Erdoğan’ı Yahudi Cesaret Ödülü üzerinden eleştirmesini…

*

Bu iki eleştiriyle ilgili olarak Muharrem İnce aradı.

Ve Muharrem İnce’den Yahudi madalyası özrü

*

“Milli Mücadele” konusundaki eleştirime şöyle cevap verdi:

*

“Cumhuriyet’in ilk döneminin bazı hatalarını ve günahlarını hiç kimseyle paylaştırmadan tamamen CHP’nin üzerine yıkıyorsunuz… Ama sıra Milli Mücadele’ye geldiğinde ‘Hayır, CHP yapmadı, bütün millet yaptı’ diyorsunuz… Yani hata söz konusu olduğunda yükle CHP’ye… Milli Mücadele gibi onurlu bir iş söz konusu olduğunda al CHP’nin elinden… Bu olmaz”.

*

“Yahudi Cesaret Madalyası” ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

*

“Benim maksadım yönetimin İsrail politikaları konusunda sergilediği ikiyüzlü tavrı anlatmaktı. Yahudi Cesaret Ödülü üzerinden yaptığım eleştiri yanlış olmuştur. Özür dilerim. Türkiye’de yaşayan Yahudi vatandaşlarımızın üzülmesini asla istemem. Irkçılık da benim defterimde yazmaz”.

Ahmet Hakan’ın köşesini Hürriyet’te okumak için buraya tıklayın!

Avi Alkaş tepki göstermişti

JLL Türkiye ve Alkaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, CHP’li İnce’ye tepki göstermiş, o tepki tweetini imarpanosu.com şöyle haberleştirmişti…

Avi Alkaş’tan Muharrem İnce’ye: Yakıştı mı?!

 

Bunları da beğenebilirsin