AVM’ler bayramda açık mı, kapalı mı?

AVM'ler bayramda açık mı? AVM'ler bayramda kapalı mı? AVM'ler 2019 Ramazan Bayramı boyunca açık mı? AVM'ler bayram tatilinde kapalı mı? AVM'ler bayramda açık olacak mı? İşte AVM'lerin Ramazan Bayramı 2019 kararı...

AVM’ler bayramda açık mı? AVM’ler bu bayram açık olacak mı? AVM’ler Ramazan Bayramı’nda açık mı, kapalı mı? AVM’ler Şeker Bayramı’nda açık mı? AVM’ler Ramazan Bayramı 2019 boyunca açık mı? İşte açıklama…

AVM’ler bayramda açık mı?

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Ramazan Bayramı 2019 boyunca alışveriş merkezlerinin (AVM’lerin) açık olması yönünde tavır beyan etti ancak konu hakkında yetkinin il valiliklerinde olduğunu belirterek valilikler tarafından alınacak kararlara saygılı olacaklarını da açıklamasının sonunda vurguladı.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde AVM’lerin tatil olması yönündeki ortaya atılan çeşitli görüşler üzerine, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından şu açıklama yapıldı:

AVM’lerin kapanmasını anlamak zor

“Alışveriş merkezlerimiz artık ticari işlevinden çok vatandaşlarımızın sosyalleştikleri, kültürel faaliyetlerde bulundukları mekanlar olarak hayatımızda yer alıyor. Dolayısıyla bayram günlerinde bu özellikleri ile daha da öne çıkan AVM’lerin kapalı tutulmasını anlamlandırmak zor.

Öte yandan ülkece çok çalışmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Nasıl turizm sektörünün bu günlerde canlanması bekleniyorsa aynı şekilde Türkiye’nin ve perakende sektörünün alışveriş ile hayatiyetini geliştirmesi de doğal bir durumdur.

“Valilik kararına saygılıyız”

Bayram tatili dolayısıyla AVM’lerin her zamankinden fazla turist ziyaretçi ağırlama potansiyeli de unutulmamalıdır. Ancak bu konuda takdir ve yetkinin sayın valilerimizde olduğunu belirtir, AYD olarak alınacak her türlü karara tüm üyelerimizin saygı duyacağını ifade etmek isteriz.”

AYD

Bunları da beğenebilirsin