Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde?

İstanbul’un Avrupa üzerinde kalan topraklarına Avrupa Yakası adı veriliyor. Toplamda 25 ilçesi bulunan Avrupa Yakası’nda birçok konut projesi inşa ediliyor ve iş dünyasının ana merkezlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Peki, Avrupa Yakası’nda en ucuz evlerin hangi ilçelerde olduğunu biliyor musunuz?

Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde diye sorulduğunda vatandaşlar fiyatlara göre sıralama yapmak istiyor. Bütçesine en uygun evi bulmak isteyen vatandaşlar, lokasyon tercihini yaparken fiyat unsuruna çok dikkat çekiyor. Birçok Avrupa Yakası ilçesi yeni gelişmeye başladığı için fiyatlar bazı bölgelerde daha uygun diyebiliriz. Bu yazımızda Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Sizler için hazırladığımız bu listede Hürriyet Emlak’ta yer alan Detaylı Emlak Endeksiverilerinden faydalandık. Avrupa Yakası’nda en ucuz evlerin hangi ilçelerde olduğunu incelediğimiz bu yazımızda son 12 aylık ortalamayı aldık. Ayrıca, metrekare birim fiyatı 2000-3000 TL arasında olan ilçeleri seçtik.

Ev alırken lokasyonun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden listemizde yer alan ilçelerdeki ortalama metrekare birim fiyatını görerek daha sağlıklı karar verebilirsiniz. Diğer yandan, ilçelerin üzerinde yer alan linklere tıklayarak konut projelerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İşte Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde sorusunun cevabı:

Esenyurt

Farklı kültürlerden insanların yaşadığı Esenyurt, İstanbul en ucuz konut projeleri dendiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri. Son birkaç yıldır ucuz yerleşim yerleri sebebiyle insanlar tarafından tercih edilen ilçe, nüfus bakımından da İstanbul’u taşıyor diyebiliriz.

Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listemizin ilk sırasında yer alan Esenyurt’ta ortalama metrekare birim fiyatı 2.095 TL olarak ön plana çıkıyor. İlçede prestijli konut projelerinin sayısı giderek artıyor ve yatırım yapmak için en uygun fırsatlar Esenyurt’ta bulunuyor.

Esenyurt ev fiyatları
Esenyurt ev fiyatları

Arnavutköy

Kuzey’den Karadeniz’e kıyısı olan Arnavutköy, ayrıca Durusu Gölü’nün doğu, Küçükçekmece Gölü’nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü’nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalıyor. Listemizde ikinci sırada yer alan ilçede ortalama metrekare birim fiyatı 2.265 TL olarak dikkat çekiyor.

Arnavutköy ev fiyatları
Arnavutköy ev fiyatları

Silivri

İstanbul’un 69 kilometre batısında yer alan Silivri, D-100 karayolu üzerinde bulunan bir ilçe. Batısında Tekirdağ iline bağlı Çorlu ve Marmara Ereğlisi ilçeleri, doğusunda İstanbul’a bağlı Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde ise Çatalca bulunan ilçede oldukça ucuz evler bulunuyor. Silivri’de ortalama metrekare birim fiyatı ise 2.287 TL.

Silivri ev fiyatları
Silivri ev fiyatları

Çatalca

Yüzölçümü bakımından İstanbul’un en büyük ilçesi olan Çatalca, İstanbul’un batısında kurulan adeta bir kent. 1924 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle vilayet merkezi yapılan Çatalca’nın aynı zamanda büyük çoğunluğu ormanlarla kaplı. İlçedeki ortalama metrekare birim fiyatı ise 2400 TL.

Çatalca ev fiyatları
Çatalca ev fiyatları

Avcılar

Avcılar, doğusunda Küçükçekmece gölü ile Küçükçekmece ilçesi, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrelenen bir ilçe. İstanbul’a 27 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede, ortalama metrekare birim fiyatı 2.454 TL.

Avcılar ev fiyatları
Avcılar ev fiyatları

Sultangazi

Sultangazi ilçesi 2008 yılında birkaç ilçeden mahallenin katılımıyla kurulan yeni bir ilçe. Doğusunda Eyüp, batısında Esenler olan ilçede, ortalama metrekare birim fiyatı ise 2.507 TL.

Sultangazi ev fiyatları
Sultangazi ev fiyatları

Beylikdüzü

Güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Avcılar, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde ise Esenyurt ilçeleri olan Beylikdüzü son yıllarda en çok gelişen ilçelerden biri. Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listemizde bulunan Beylikdüzü’nde ortalama metrekare birim fiyatı 2.513 TL.

Beylikdüzü ev fiyatları
Beylikdüzü ev fiyatları

Esenler

Kuzeyde Bayrampaşa, güneyde Güngören, güneydoğuda Zeytinburnu, batıda Bağcılar ilçeleriyle komşu olan Esenler, Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listemizde kendine yer bulan ilçede, ortalama metrekare birim fiyatı 2.678 TL.

Esenler ev fiyatları
Esenler ev fiyatları

Güngören

İstanbul’un 7 kilometrekare ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesi olan Güngören, 11 mahalleden oluşuyor. İlçede metrekare birim fiyatı diğerlerine oranla oldukça yüksek görünüyor. Doğuda Zeytinburnu, Esenler, güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler ilçelerine komşu olan Güngören’de ortalama metrekare birim fiyatı 2.933 TL.

Güngören ev fiyatları
Güngören ev fiyatları

KAYNAK: Hürriyet Emlak Projeland

Bunları da beğenebilirsin