Bakanlık ve Müdürlük’ten Fikirtepe’ye yerinde çözüm!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası ve İstanbul İl Müdürlüğü; Fikirtepe’de ‘yerinde çözüm’ için harekete geçti. Müsteşar Yardımcısı ve İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş, İl Müdürü Av. Veli Böke, İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse ve beraberindeki heyet dün Fikirtepe’ye çıkarma yaptı… FİDEM Başkanı Ercüment Oruç ile çözüm planlarını paylaşan yetkililerin Fikirtepe müjdelerini imarpanosu.com açıklıyor…

Emre KULCANAY yazıyor…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gündemden düşmeyen Fikirtepe’de çözüm için düğmeye bastı… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Av. Veli Böke, Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse ve beraberindeki heyet dün sabah Fikirtepe’ye çıkarma yaptı. Heyet, sabah saatlerinde Fikirtepe’deki tüm projeleri şantiyelerinde denetleyerek yetkililerden bilgi alarak kayda geçirdi…

Fikirtepe halkıyla Fikirtepe Dumlupınar, Eğitim ve Merdivenköy Mahalleleri (FİDEM) Derneği’nde buluşan üst düzey yetkililer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Fikirtepe’de yerinde çözüm planlarını paylaştılar. FİDEM Başkanı Ercüment Oruç ve Fikirtepe halkı ile son durumu konuşan yetkililer, Fikirtepe kentsel dönüşüm projesini bir an önce sonuca kavuşturmak için çalıştıklarını açıkladılar.

Daha önce defalarca Fikirtepe’yi ziyaret eden ve çalışmaları yakından takip eden Müsteşar Yardımcısı ve İller Bankası (İLBANK) Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş, Fikirtepe’de kurulacak Bakanlık ofisi ile de önemli bilgiler verdi. Demirtaş, Fikirtepe’de yeniden açılacak Bakanlık ofisinin Fikirtepe halkının tüm hukuk sorunlarını çözmek için çalışacağının altını çizdi.

Bakanlık, KİPTAŞ ofisini kullanacak!

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un edindiği bilgilere göre; Demirtaş burada yaptığı açıklamada;

“Fikirtepe’de işlerin bir an önce bitirilmesi için buradayız. KİPTAŞ’ın ofisi, aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Fikirtepe ofisi olarak hizmet verecek. Bu ofiste her gün Bakanlık adına bir görevli olacak, Fikirtepe halkının sorunlarını dinleyip kayda alacak. Ayrıca hukuk sorumluları da vatandaşa destek verecek” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Fikirtepe’de yeni ofis olarak KİPTAŞ ofisini kullanacak…

İl Müdürü Veli Böke ve Yardımcısı Sezayi Köse de Fikirtepe’de olacak!

Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse (ortada), haftalık mesaisinin büyük kısmını Fikirtepe’de geçirecek…

FİDEM binasında gerçekleşen toplantıda ÇŞB İstanbul İl Müdürlüğü adına da önemli açıklamalar yapıldı. Bundan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Av. Veli Böke ve İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, haftanın 3-4 gününü Fikirtepe’de geçirerek yoğun mesai harcayacak.

Metruk bina kalmayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İLBANK Başkanı Mücahit Demirtaş, Fikirtepe’de çözüm için harekete geçildiğini en kısa zamanda sonuçların alınacağından emin olduklarını söyledi…

Geçtiğimiz günlerde İl Müdürü Böke ve yardımcısı Köse’nin talimatlarıyla harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin metruk bina yıkım çalışmaları hızlanarak devam edecek. Fikirtepe’de terkedilmiş, kapısı penceresi olmayan binalar halk sağlığı için yıkılacak.

Altyapı çalışmaları hızla tamamlanacak!

Fikirtepe’de devam eden altyapı çalışmaları kapsamında altyapı güzergahındaki binalar Mayıs ayına kadar yıkılacak. Fikirtepe halkına müjdeyi veren İLBANK Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş, “Mayıs sonuna kadar güzergah üstündeki binarı yıkarak, bu yazın sonuna kadar da tüm altyapı yollarını bitireceğiz” dedi.

İLBANK Başkanı Demirtaş’ın açıklamalarını FİDEM Başkanı Ercüment Oruç not alarak dinledi, yetkililerle bilgi paylaşımında bulundu…

Fikirtepe’de sorunlu ada kalmayacak!

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde sorunlu, kilitlenmiş adalar sorununa da değinen Demirtaş ve beraberindeki yetkililer, sorunlu adalar için şu açıklamayı yaptılar:

“Sorunlu adalarda firma sahipleri ve vatandaşlarla özel görüşmeler yapılacak. Kilitlenmiş adalarda ortak çözüm için seferber olunacak. Projelerin tamamlanması için de birebir ilgi gösterilecek.

Gelecek yılın sonunda yıkılmamış bina kalmayacak!

Bakanlık ve müdürlük yetkililerinin paylaştığı bir diğer önemli bilgi ise tüm Fikirtepe halkının sorduğu “Binalar ne zaman yıkılacak?” sorusuna cevap niteliğindeydi;

“Önümüzdeki yılın sonuna kadar tüm adalarda binaların yıkılması planlanıyor. Kentsel dönüşümün bir an önce layığıyla tamamlanması için planlanan süre sonunda ayakta bir tane bile bina kalmaması hedefleniyor!..

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin