Balıkesir’e 100 milyon dolarlık AVM yatırımı

Balıkesir’de özel bir firmanın temelini attığı 100 milyon dolara mal olacak alışveriş merkezinde (AVM) 150 mağaza bulunacak ve 2 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 120 bin metrekarelik alana kurulacak 10 Burada AVM’nin 3 katlı inşa edileceğini söyledi.

Uzun durum değerlendirmesi ve stratejik planlama sonrasında yeni yatırımlarını Balıkesir’de gerçekleştirmeye karar verdiklerini dile getiren Kamışlı, “Türkiye’de en çok yatırım alan ve ortalama satın alma gücü en yüksek olan Balıkesir’de yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirmek bizleri heyecanlandırıyor. Özellikle böyle bir yatırımın Türkiye’ye bir mesaj olacağını düşünüyoruz. Başta Balıkesir olmak üzere ülke ekonomisine katkı sunacak yatırımımız açıldığında, bin 500 kişi çalışıyor olacak. İleriki yıllarda bu sayı 2 bin kişiye kadar yükselecek. İnşallah 2018’in nisanında burada, bitmiş halde bin 500 çalışanımızla bir araya geleceğiz.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise firmadan açılışı daha erken tarihe çekmelerini istedi.

Balıkesir’in yatırım merkezi haline dönüştüğünü ifade eden Uğur, “Güney Marmara’da devletin yaptığı altyapı yatırımları, bölünmüş yollar, göletler, hızlı trenler Balıkesir’i cazibe merkezi haline getirdi. Biz de büyükşehir olarak Balıkesir’i yaşanabilir bir şehir yapmak için sosyal alanıyla, ticari alanlarıyla, spor alanları, üniversitesi, sanayisi ile bir bütün teşkil eden şehir düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uğur, Balıkesir’de 5-6 bin kişinin 18-20 ay içinde istihdam edileceği yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Kamışlı ve Uğur ile Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, butona birlikte basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.

Vatan

Bunları da beğenebilirsin