Barış İnşaat, iki yakaya da ‘Alya’ konduracak

Barış İnşaat, Haziran ayında düzenleyeceği lansman ile İstanbul’un iki yakasında iki projeyle gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Alya Park markasıyla Pendik’te rezidans ve Sarıyer Zekeriyaköy’de villa projelerine başladı bile…

İstanbul’un gözde semti Beşiktaş’ta Akaretler Residence ve Sarıyer Zekeriyaköy’de Alya Evleri projesini tamamlayan Barış İnşaat, projelerine ‘önemli ve yüksek’ anlamına gelen Alya markasıyla devam ediyor…

Firma, bu sene yapımına başladığı Pendik’te 22 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde 76 konut ve AVM’den oluşan rezidans projesi ile Zekeriyaköy’de 5 bin metrekare arsa üzerinde 18 villadan oluşan butik projesine Alya Park adını verdi.

barisinsaat222
Barış İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Halitoğulları…

Daha önce taahhüt işleri alan Barış İnşaat, markalı konut sektöründe, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Halitoğulları’nın dediği gibi ‘basamak basamak, sindire sindire’ ilerliyor. Halitoğulları ile Haziran ayında satışa çıkarmayı planladığı Alya Park projeleri hakkında konuştuk…

Alya Park Pendik projesine ne zaman başladınız, ne zaman teslim edeceksiniz?

Alya Park Pendik
Alya Park Pendik

Projeye bu yılın Ocak ayı ile birlikte start verdik ve Kasım 2017’de teslim etmek istiyoruz. Pendik’in konumu en güzel yerlerinden birinde; E-5’e çok yakın, 3-4 ay sonra biteceği öngörülen metro ile hareketlenecek keyifli bir yerde… Alya Park Pendik projemizin tasarımı yarışma sonucu belirlendi.

Kaç konut var? Diğer projelerden ayrılan özellikleri neler?

Alya Park Pendik’te 2+1, ağırlıklı olarak 3+1, 4+1 ve 5+1 daire tipinde olmak üzere 76 konut bulunuyor. Projeyi tasarlarken; sıfır kotunda bile denizi görmesine özen gösterdik. Evlerin tüm odaları denizi görecek şekilde tasarladık.

Ticari ünitelere ne kadar yer ayırdınız?

12 bin metrekare de ticari alanımız var. Burayı ‘Açık AVM’ şeklinde tanımladık.

ALYA PARK PENDİK GÖRSELLERİNDEN OLUŞAN FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN!

Fiyatlardan ve yatırım bedelinden de bahsedelim mi?

Alya Park Pendik’te konutların metrekare fiyatı 4 bin 500 TL – 5 bin TL arasında, satış fiyatları da 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor. Ticari üniteleri metrekare bazında bölümlendireceğiz. Şirket bünyesinde kiralama yapacağımız ticari üniteleri, metrekaresi 10 Dolar’dan müşterilerimize sunacağız. Alya Park’ın inşaat yatırım bedeli 45 milyon TL.

ALYA PARK PENDİK NEREDE? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

Alya Park Zekeriyaköy projenizde hangi aşamadasınız?

Alya Park Zekeriyaköy
Alya Park Zekeriyaköy

Sarıyer Zekeriyaköy’deki butik projemizin temelleri çıktı. Onu da çok yakında satışa sunacağız.

Villayı seviyorsunuz galiba?

Zekeriyaköy’ü ve Sarıyer’i seviyoruz… Bu projemizde ise 225 metrekare büyüklüğünde 18 adet 5+1 bahçeli villalar bulunacak. Projede kapalı otoparklar ile çok güçlü bir peyzajımız olacak.

Bu projede fiyatlar ve yatırım bedeli nedir? Ne zaman teslim?

Arsa hariç 12 milyon TL inşaat yatırım bedeliyle hayata geçirdiğimiz projede villaları 2 bin 500 Dolar ile 3 bin Dolar metrekare fiyatıyla satışa çıkarmayı düşünüyoruz. Konut fiyatları 562 bin 500 Dolar ile 675 bin Dolar arasında değişecek… Bu projemizi de Nisan 2017’de teslim etmeyi planlıyoruz. Alya Park Pendik ve Alya Park Zekeriyaköy projelerimizi Haziran ayının ilk haftasında satışa çıkaracağız.

Peki sırada hangi proje var?

barisinsaat333
Tevfik Halitoğulları, imarpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a önemli açıklamalar yaptı…

Sarıyer Maden’de şirketimize ait 15 bin metrekare büyüklüğünde bir arsamız var. Onun üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Oraya da villa ve 4 katlı bloklardan oluşan Alya Park Maden projemizi konumlandıracağız.

Müşterileriniz de soruyor mu ‘Yeni proje var mı?’ diye…

Bizim tüm projelerimizde prensip olarak, şirkete ait mülkler kalıyor. Çünkü projelerden kopmak istemiyoruz. Bağımız kalsın istiyoruz. Sebep de projeleri korumak ve kollamak. Amacımız müşterilerimizle yeni yatırımlarda kartopu gibi büyümek. Böyle olunca eski yatırımcılar, yeni projeler için arayıp soruyorlar. Yeter ki müşterimiz kazansın, biz az kazanalım… Gitiğimiz yere müşterimizi de götürelim. Bakın bizim projelerimizde müteahhitler ve mimarlar da var…

Barış İnşaat olarak hedefleriniz neler?

Tevfik Halitoğulları, Barış İnşaat'ın hedeflerini açıkladı...
Tevfik Halitoğulları, Barış İnşaat’ın hedeflerini açıkladı…

Bundan sonra karma projelere girmek gibi bir niyetimiz var. Bu niyetle Emlak Konut’un ihalelerine giriyoruz. Yine Pendik’te kentsel dönüşüme yönelik çalışmalarımız var, iş geliştirme bölümümüz yoğun olarak çalışıyor… Yine Sarıyer Zekeriyaköy’de yeni bir proje arayışımız var. İstanbul bizim için inanılmaz bir pazar; kentsel dönüşümden ötürü çok büyük bir iş hacmi var. Her projeyi inceliyoruz ama Mahmutbey ile Çamlıca Gişeleri’nin dışına çıkmamaya özen gösteriyoruz. Hedefimiz İstanbul içinde kalmak. Projelerimizi öz sermayemizle, kendi ekipman ve makinelerimizle hayata geçiriyoruz. Gayrimenkul sektöründe 6’ıncı yılımız doluyor, sektörde basamak basamak ve sindire sindire büyüyoruz. 2016 yılında yüzde 20 ile yüzde 30 arasında bir büyümeyi yakalayacağız.

Barış İnşaat iletişim

Adres: Tekstilkent Koza Plaza A Blok Kat:25 Esenler /Istanbul
Tel: 0 212 438 29 00 / 0 212 438 31 58
Faks: 0 212 438 31 60
e-Mail: info@barisinsaat.com.tr

Web: www.barisinsaat.com.tr

Bunları da beğenebilirsin