Binali Yıldırım’dan flaş Fikirtepe açıklaması: Müteahhitler!..

TBMM Başkanı, AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım, CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Fikirtepe ilgili çok sert açıklamalar yaptı. İşte Binali Yıldırım'ın Fikirtepe müteahhitlerini fırçaladığı o sözler...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, dün akşam Kanal D ve CNN Türk ortak canlı yayınında Fikirtepe kentsel dönüşüm sahası için çok sert açıklamalar yaptı. “Buket Aydın ile 40” programında vatandaşlardan gelen soru üzerine Fikirtepe müteahhitlerini değerlendiren İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Fikirtepe’de projelerini tamamlayamayan firmalar için “Çamura yatıyorlar, sudan bahanelerle işlerini yapmadılar” dedi. İşte o soru ve Binali Yıldırım’ın açıklaması:

Binali Yıldırım: “Çamura yatıyorlar”

27- SAYIN BİNALİ YILDIRIM. AÇILIŞINI YAPTIĞINIZ FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN AKIBETİNİ HİÇ MERAK ETTİNİZ Mİ?

Binali Yıldırım: “- Fikirtepe’de bir sıkıntı var. Firmalar kentsel dönüşüm işine girdiler. Firmaların bir çoğu yaptı bir kısmı yapamadı, çamura yatıyorlar. Sudan bahaneler ile işi yapmıyorlar. Devletin aslında çok fazla şeyi yok. Bakanlıklar gerekli izni vermiş ama firmalar iyi bir anlaşma yapmamaktan, ya da zarar edeceklerini düşündükleri için ayak sürüyorlar. Buna duyarsız kalamayız. On binlerce insan orada yaşıyor. Sorunlarını duymamazlıktan gelemeyiz. Göreve gelince bu firmaların hepsini davet edeceğiz. Ne yapılması lazımsa kararını verip bu işi bırakmayacağız.”

Binali Yıldırım’dan Fikirtepe ayarı ve çözüm! VİDEO

Hürriyet

Bunları da beğenebilirsin