Black Friday İndirimi

1932 yılından bugüne dek yılbaşı alışverişlerinin başladığı tarih olarak kabul edilen Black Friday indirimi ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde başlamıştır. İlerleyen dönemlerde Kanada, İngiltere ve diğer ülkelere doğru yayılan bu indirim tüm dünya çapında insanların merakla beklediği alışveriş festivalleri arasında yer alır. Black Friday indirimi kapsamında pek çok marka neredeyse %90’a yakın indirimler yapmaktadır. 

Kara Cuma indirimi dönemlerinde çok sayıda mağaza sabah erken saatlerde hizmet vermeye başlayıp gece yarısına kadar satışlarına devam etmektedir. İnternet sitelerinde alışveriş yapan insan sayısı tüm gün boyunca aktif durumdadır. İlk çıktığı yıllarda sadece mağazalarda başlayan Kara Cuma Türkiye indirimleri ilerleyen yıllarda e-ticaret dünyasında da yerini almıştır.

Black Friday 2019 İndirimleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Black Friday 2019 insanlar tarafından merakla beklenmektedir. Efsane Cuma ne zaman başlıyor diye baktığınızda bu yılın tarihinin 29 Kasım olduğunu görebilirsiniz. Bu tarihte insanlar günün ilk saatlerinden itibaren alışverişe başlamakta olup bu tutku 24 saat boyunca Kara Cuma 2019 indirimleri sayesinde kesintisiz devam etmektedir.

Hem üreticilere hem de tüketicilere ciddi fırsatlar sunan Efsane Cuma 2019 indirimleri tamamen alışveriş çılgınlığı ile alakalı bir uygulamadır. Standart dönemlerde pahalı olan bir kıyafeti ya da herhangi bir eşyayı Black Friday Türkiye indirimleri ile daha uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz.

Black Friday Türkiye indirimleri halk arasında Kara Cuma olarak da bilinmektedir. Ülkemiz içerisindeki indirim yapan marka sayısı her dönem biraz daha artmakta olup bu alışveriş tutkusu giderek daha yaygın hale gelmektedir. Yapılacak indirimlerde her markayı tek tek gezerek vakit kaybetmek istemiyorsanız Lidyana internet sitesini ziyaret edilerek aradığınız ürüne sahip çok sayıda markayı ve modeli tek bir sayfada görebilirsiniz.

Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

Kara Cuma ne zaman başlıyor sorusunun yanıtı çok sayıda insanın aklını kurcalamaktadır. Geçen sene 23 Kasım tarihine denk gelen bu indirimler yine yılın aynı döneminde yapılacaktır. Her yıl bu indirimleri takip eden kişiler genellikle kasım ayının girmesiyle birlikte gün saymaya başlamaktadır.

Yapılan Black Friday Türkiye indirimlerinde çok sayıda marka fiyatlarda kampanyalar düzenlemektedir. Bu tarihin yaklaşmasıyla birlikte hem üreticileri hem de tüketicileri ayrı bir telaş sarmaktadır. Özellikle mobilya, elektronik, beyaz eşya gibi daha pahalı olan kategorilerde yapılan indirimler sayesinde alışverişleriniz maliyetini biraz daha düşürebilirsiniz. Dolayısıyla Black Friday ne zaman başlıyor diye merak ettiğinizde bir yandan da bu indirimler için hazırlanmanızda yarar vardır. Lidyana Black Friday indirimlerini link üzerinden takip edebilirsiniz:

https://www.lidyana.com/black-friday

Bunları da beğenebilirsin