Bodrum’a ‘Lux’ otel getiriyor

MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, Bodrum’daki Mila’s Daphne Residence projesinde yer alan otelin işletmesi için dünyaca ünlü Lux Resort&Hotels’le anlaştıklarını açıkladı.

MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, Bodrum’da hayata geçirdikleri Vitality Luxury Hotel Bodrum projesinin işletmesi için dünyaca ünlü otel zinciri ‘LUX Resort&Hotels’ ile el sıkıştıklarını açıkladı.

Lux oteller zinciri, 81 bin metrekare alanda konumlanan projedeki konut ve otel projesini 15 yıl boyunca işletecek. 70 milyon dolar yatırım yapılması öngörülen projede tekne bağlama alanının yanısıra özel helikopter pisti de bulunuyor.

Mila’s Daphne Residence konutlarının bir kısmının lüks segmentte hizmet veren Lux markası tarafından işletilmesi ile de yüksek gelir grubunda yer alan turistlerin Bodrum’a çekilmesi hedefleniyor.

MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan

65 dönüm daha aldı

Mayıs 2017’de açılması planlanan projenin egzotik oteller konusunda uzman bir grup tarafından işletilmesinden memnun olduklarını belirten Akdoğan, “Bodrum çok başka bir yer. Her şey dahil sistemi gibi değil. O üst düzeyi sağlamak ve dünyaya göstermek lazım. Yine aynı güzergahta, Kıyıkışlacık’ta 65 dönüm arazimiz var. Çok önemli bir nokta, havaalanına 22 kilometre. İassos harabelerinin olduğu bir yer. Hem konut, hem turizm imarlı. Oraya da yakışır bir proje yapacağız” dedi.

LEED Gold sertifikalı, Finans Merkezi’ne komşu Worldwide Business Center projesine kendi merkezlerini taşıyacaklarını belirten Akdoğan, projenin geri kalanında ise kiralama yoluna gideceklerini dile getirdi. İstanbul’da iki proje hazırlığı daha yaptıklarını anlatan Akdoğan, “Yapacağımız şey asla kentsel dönüşüm olmayacak. Çok devasa projeler olmayacak. Yüzlerle ifade edeceğimiz daha butik ve özellikli projeler olacak. Şehirlerin merkezi lokasyonlarında olacak. Biz bir şey yapıyorsak insanlar dönüp baksınlar istiyoruz” diye konuştu.

300 milyon $ yatıracak

Sağlık alanında Ethica, estetik alanda Estethica markalarında yatırımlarını artırarak, cirosunun yüzde 30’unu sağlık turizminden sağlar hale getiren Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, sağlık-estetik alanında yatırımlarını yurtiçinde Ankara, Bodrum, Adana, Gaziantep, Mersin, ve Karadeniz’e taşımayı, ardından da yakın coğrafyalar ile dünyanın çeşitli lokasyonlarına götürmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda 3-5 yıl içinde 100 milyon dolar yatırım yapmayı planladıklarını belirten Akdoğan, inşaat yatırımlarıyla birlikte 5 yıllık süreçte 300 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi.

Kız çocuklarına sağlık eğitimi

Murat Akdoğan, “Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme yurtlarında kalan ve 18 yaşında yurtlardan ayrılmak durumunda olan kız çocuklarının eğitilmesi ve istihdam edilmesi misyonuyla Ethica ve Estethica yatırımlarına başladığını” ifade etti. Murat Akdoğan Eğitim Sağlık Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı’nın da bu amaçla çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Akdoğan, şunları söyledi:
“Tüm sağlık yatırımlarımız bu oluşumu fonlamak için. Babamın öğretmenliği nedeniyle 12 yıl bu yurtlarda kaldım. Burada eğitim çok iyi ancak çıktıktan sonra ne olacak? Sağlık sektörü bu gençler için en garanti sektör. Son olarak 150 öğrenci aldık, eğittik, hem kendi, hem de başka kurumlarda iş sahibi yaptık. Şimdi bir de üniversite projemiz var.”

Milliyet

 

Bunları da beğenebilirsin