Bodrum’da kaçak villa ve iskeleler yıkılıyor, yıkımı Bakan yönetiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'da... "20 Ağustos’ta imar aykırılığını tespit ettiğimiz ve yıkım için bir ay süre verdiğimiz yapıları denetliyoruz" dedi ve yıkımı başlattı. Kaçak villalar ve iskeleler yıkılıyor...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bodrum’daki villa, rezidans ve otel inşaatlarındaki kaçak yapılarla ilgili, “Doğal yapıya zarar veren, bölgeye zarar veren, kaçak ne varsa hepsi kaldırılacak.” dedi.

54 bağımsız bölüm, izinsiz iskele alanları yıkılıyor

Hürriyet‘in haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’daki villa, rezidans ve otel inşaatlarındaki kaçak yapılarla ilgili şunları söyledi:

“Biz geldiğimizde 108 bağımsız bölüm vardı. 54 bağımsız bölüm yıkılacak. Doğal yapıya zarar veren, bölgeye zarar veren, kaçak ne varsa hepsi kaldırılacak. Bunların hepsinin tespiti yapıldı. Yüklenici firmaya bildirildi. Onlar da sırayla bu tespitler doğrultusunda hem kaçak yapıların yıkılmasını hem de deniz dolgusu, hafriyat dolgusu, izinsiz iskele alanları gibi yapıların yıkımlarını gerçekleştirecek.”

Bodrum’da kaçak yapıya müsade yok

Öte yandan Bakan Kurum, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu mesajı paylaştı:

“Bodrum’da 20 Ağustos’ta yaptığımız denetimler çerçevesinde, imar aykırılığını tespit ettiğimiz ve yıkım için bir ay süre verdiğimiz yapıları denetliyoruz. Bodrum’da doğal güzelliklere zarar verecek ve imara aykırı hiç bir yapıya müsade etmeyeceğiz.”

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin