Burak Ç. Kızılhan, AE Arma-Elektropanç’ın yeni CEO’su

Dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhitlik firması arasında yer alan AE Arma-Elektropanç, yeni CEO’sunu belirledi.

2014 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak AE Arma-Elektropanç bünyesinde bir çok önemli başarıya imza atan Burak Ç. Kızılhan, 12 Haziran 2017 itibariyle şirketin yeni CEO’su olarak görevine başladı. Fortune Türkiye’nin belirlediği “En Başarılı 40 Yaş Altı 40 Yönetici” listesinde yer alan Kızılhan, nice prestijli projeye AE Arma-Elektropanç imzası atmak için çalışmalarını sürdürecek.

Türkiye’nin lider teknik müteahhitlik firması AE Arma-Elektropanç, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak birçok başarılı işe imza atan Burak Ç. Kızılhan’ı şirketin yeni CEO’su olarak atadı. 2014 yılından beri şirketin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Burak Ç. Kızılhan, Türkiye’ye “teknik müteahhitlik” kavramını kazandıran ve 3 kıtada 9 ülkede hizmet veren AE Arma- Elektropanç’ın yeni ve genç CEO’su olarak çalışmalarına devam edecek.

Burak Ç. Kızılhan kimdir?

Lisans eğitimini Londra’daki University of Hertfordshire’da Elektrik–Elektronik Mühendisliği üzerine yapan Burak Ç. Kızılhan, yine Londra’da bulunan Brunel University’de Mühendislik Yönetimi alanında master’ını tamamladı. Harvard Business School’da Finans alanında Executive eğitimini tamamlayan Kızılhan, profesyonel hayatına da İngiltere’de Schneider Electric’te başladı. 2010 yılında AE Arma-Elektropanç’ta İş Geliştirme Müdürlüğünün ardından Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) operasyonlarının başında yer alan Kızılhan, 2014 yılından bu yana şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstleniyordu.

En Başarılı 40 Yaş Altı 40 Yönetici arasında…

Burak Ç. Kızılhan, Ortadoğu’nun en prestijli yayın kuruluşlarından Construction Week’in belirlediği, bölgenin en etkili 100 ismini kapsayan Power 100 listesinde, listedeki en genç iş adamı ve Türkiye’yi temsil eden iki Türk’ten birisi olma ünvanına sahip. Fortune Türkiye’nin belirlediği “Gelecek vaat eden 20 yönetici” listesinde de üst üste 4 kez yer alan Kızılhan, ayrıca yine Fortune Türkiye’nin düzenlediği “En Başarılı 40 Yaş Altı 40 Yönetici” 2016 listesinde de 38. sırada bulunuyor. Kızılhan ayrıca; TÜSİAD, Endeavor Türkiye ve Fenerbahçe SK Kongre üyesi ve 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Burak Ç. Kızılhan 12 Haziran 2017 tarihinden itibaren AE Arma-Elektropanç CEO’su olarak görevine devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin