Bütçe dostu duvar dekorasyonu önerileri

Boş duvarları renklendirmek veya şık duvar dekorları yaratmak bazen cüzdanları zorlayabilir. Çünkü beğenilen dekorasyon ürünleri hiçbir zaman istenilen kadar ucuz olmaz. Bu noktada bütçe dostu dekorasyon fikirleri imdadınıza yetişebilir. Bu içerikte bütçe dostu duvar dekorasyonu önerilerini paylaşacağız.

1- Sanatsal bir dokunuş katın

Sanatsal bir dokunuş
Sanatsal bir dokunuş

Bir odayı dekore etmenin en çarpıcı yolu, özellikle resim ve duvar kağıdının kullanmadığı zamanlarda duvarlara sanatsal bir dokunuş yapmaktan geçer. Özel çerçeveler ve orijinal resimler dekorasyon bütçenizi uçurabilir, ancak kendi yapacağınız basit bir tablo minimum bütçeyle harika duvar dekorasyonu yapmanızı sağlayabilir.

2- Aile fotoğraflarını birbirine bağlayın

Aile fotoğraflarını birbirine bağlayın
Aile fotoğraflarını birbirine bağlayın

Aile fotoğraflarınızı siyah-beyaz yaptıktan sonra, alacağınız ucuz çerçevelerle onları birbirine bağlamak, duvarlarınızda anıların yaşamasını sağlar. Hem bütçe dostu hem de yaşanmışlıklarla dolu bu duvar dekorasyonu önerisi oldukça pratik.

3- Kullanılmayan kumaşlardan çerçeve yapın

Kullanılmayan kumaşlardan çerçeve yapın
Kullanılmayan kumaşlardan çerçeve yapın

Evinizde kullanmadığınız ve birbirine uyumlu kumaşlar varsa, onlardan basit tasarımlar yaparak duvarınıza asabilirsiniz. Kumaşların renk uyumuna sahip olması yeterli. Üstelik bunu yapabilmek için uzman olmanız da gerekmiyor, son derece kolay ve bütçe dostu duvar dekorasyonu fikri diyebiliriz.

4- Bitkilerden harikalar yaratın

Bitkilerden harikalar yaratın
Bitkilerden harikalar yaratın

Sokaktan toplayacağınız bir avuç bitki ile duvar dekorasyonu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Güzel görünümlü bitki alırsanız bu mümkün. Çok fazla para harcamadan, sadece iki adet pencere camının arasına bitkileri koyarak bu dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz. İki camı birbirine sabitlemek için kırtasiyeden tutturma klipsleri almayı da unutmayın.

5- Instagram fotoğraflarını kullanın

Instagram fotoğraflarını kullanın
Instagram fotoğraflarını kullanın

Instagram fotoğraflarınızın çıktısını almayı hiç düşündünüz mü? Küçük kağıtlara fotoğraflarınızı bastırın ve hoşunuza giden bir kelime ile duvarınızı süsleyin. Son derece pratik bir bütçe dostu duvar dekorasyonu önerisi.

6- Duvarı aynalarla doldurun

Duvarı aynalarla doldurun
Duvarı aynalarla doldurun

Duvarlarınıza lüks ama ucuz bir dekorasyon fikri arıyorsanız, aynaları da seçenekler arasına eklemelisiniz. Salonunuza yerleştireceğiniz dikdörtgen aynalar evinize zenginlik katacaktır.

7- Dantel kullanarak duvar dekorasyonu yapın

Dantel kullanarak duvar dekorasyonu yapın
Dantel kullanarak duvar dekorasyonu yapın

Olmaz demeyin, çokta güzel olur. Yukarıda gördüğünüz örnek şablonun ne kadar zarif bir duvar sanatı oluşturduğuna bakın.

8- Boyama kitabından resimler asın

Boyama kitabından resimler asın
Boyama kitabından resimler asın

Bireysel baskılar genellikle pahalıya patlar, bunun yerine çocuklarınızın çizdiği resimlerle duvarınızı dekore edebilirsiniz. Dilerseniz bir boyama kitabı alıp renk uyumunu sizin de yakalamanız mümkün.

Kaynak: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin