Büyükçekmece Mimar Sinan kentsel dönüşüme girdi

Büyükçekmece Mimar Sinan Mahallesi kentsel dönüşüme girdi. Mimar Sinan Mahallesi sınırları içindeki alanın riskli alan ilan edilmesi hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte o karar ve alan detayı...

Büyükçekmece Mimar Sinan Mahallesi, Bakanlar Kurulu’nun bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararı ile kentsel dönüşüme girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu Üyeleri’nin imzalarıyla yayımlanan “İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar” bugün (07 Haziran 2018, Perşembe) tarihli ve 30444 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar

Bakanlar Kurulu’nun 2018/11705 sayılı kararında şöyle denildi:

“İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 9/4/2018 tarihli ve 63085 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2’inci ve ek 1’inci maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 30/4/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

Mimar Sinan Mahallesi’nde kentsel dönüşüm alanı

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un karardan derlediği bilgiye göre Mimar Sinan Mahallesi’nde kentsel dönüşüm uygulanacak alanın büyüklüğü 48 bin 263.24 metrekare olarak belirlendi.

Kararın kroki ve liste ekleri şöyle;


imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin