Büyükyalı ciro şampiyonu

Emlak Konut GYO güvencesiyle, yüklenici firmalar tarafından yürütülen projeler içerisinde bir kez daha ciro şampiyonu oldu. Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci'nin açıklamasıyla detaylar haberde...

Tarihi surların Boğaz’a açıldığı Kazlıçeşme sahil bandında bir deniz semti olarak yükselen Büyükyalı, kendi segmentinde tercih edilmeye devam ediyor. Emlak Konut GYO güvencesiyle, yüklenici firmalar tarafından yürütülen konut projeleri içerisinde Büyükyalı, bu yılın 2. çeyreğinde bir defa daha ciro şampiyonu oldu.

139 milyon TL satış geliri

Büyükyalı projesinde bu yılın 2. çeyreğinde, ilk çeyreğe göre yüzde 45.7 oranında bir artışla, 46 bağımsız bölüm satışı karşılığında, 139 milyon 360 bin 250 TL’lik satış geliri elde edildi. Bu yılın 1. çeyreğinde ise 37 bağımsız bölüm karşılığında 95 milyon 616 bin 249 TL tutarında satış gerçekleştirilmişti.

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci…

Büyükyalı’nın özenle inşa edildiğini ve topluma ‘İyi Yaşam’ felsefesinin kazandırıldığını ifade eden Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci; “Bu ivmenin, güçlenen ekonomimizle paralel her geçen gün daha da yükseldiğine birlikte şahit olmaya devam edeceğiz. Ortaya koyduğumuz felsefenin hedef kitlemiz tarafından anlaşılmış olması, bizim için en büyük motivasyon. Bu durumu rakamlarla kanıtlamak ise bizim için ayrıca sevindirici. Büyükyalı, geçtiğimiz yılın Temmuz-Ekim döneminde de en fazla ciro gerçekleştiren proje olmuştu. Büyükyalı, alırken kazandıran ve iyi yaşamın tüm bileşenleri ile kazandırmaya devam eden bir proje” şeklinde konuştu.

İyi bir yaşam vaadi yerine getiriliyor

Büyükyalı, uzun süren bir projelendirme aşamasının ardından, İstanbul’a değer katacak yeni bir yaşam alanı olarak ortaya çıktı. Büyükyalı’da, yepyeni bir konsepti hayata geçirmek, daha önce yapılmamışı gerçekleştirebilmek ve yeni, etkileyici, sıra dışı bir yaşam deneyimi tasarlamak için çalışıldı. Malzeme seçiminden işçiliğine kadar en ince detaylar düşünülerek “İyi Yaşam”ın tüm bileşenleri Büyükyalı’da adeta ilmek ilmek işlendi.

Büyükyalı

Büyükyalı, Emlak Konut güvencesiyle, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, ortaklığı ile Kazlıçeşme Sahil Yolu’nda, hayata geçiriliyor. “İnsan” ve “iyi yaşam” kavramlarını odağına alarak her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı’nın konseptini; yaya konforu, geleneksel mahalle kültürü, renkli sosyal yaşam, kültürel çeşitlilik, kalite, sürdürülebilirlik gibi değerleri bir araya getiren ve projenin “iyi yaşam” vizyonunu oluşturuyor. Büyükyalı’nın mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor. Toplam 111 dönümlük arazide yükselen Büyükyalı’da, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 plus tiplerinde 1.600 konut yer alıyor. Yeniden yaşama kazandırılan tarihi yapılarıyla, geçmişin büyüleyici atmosferini bugünün konforuyla birleştiren Büyükyalı’da; dünya markalarından en şık restoranlara, alışveriş sokaklarından fitness merkezine, sinemadan tiyatroya ve kültür sanat etkinliklerine kadar, iyi yaşam için ihtiyaç duyulan her şey bir arada, yürüme mesafesinde sunuluyor. İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem ulaşım akslarının kesiştiği noktada yükselen Büyükyalı, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Marmaray metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Büyükyalı’dan raylı sistem ya da karayoluyla Topkapı Sarayı, Sultanahmet, Kapalıçarşı ve Atatürk Havaalanı’na 10 dakikada, Asya Kıtası’na ise Avrasya Tüneli ile 15 dakikada ulaşım sağlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin