Ceylan İnşaat: Konkordato ilan ettikten sonra 105 konut sattık!

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, konkordato ilanından sonra 105 adet konutun satışını tamamladıklarını söyledi. Ceylan, konkordato sürecini ve komiserler ile çalışma biçimini ve konkordatoya neden başvurduklarını açıkladı...

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Aysha dergisinde yayınlanan özel röportajda konkordato sürecine dair önemli açıklamalar yaptı. Ceylan İnşaat’ın neden konkordatoya başvurduğunu, konkordato sürecinin nasıl işlediğini ve bu süreçte neler yaptıklarını anlatan Muammer Ceylan, Ceylan İnşaat’ın konkordato ilanından sonra 105 adet konut satışı yaptıklarını açıkladı. İşte röportajdan o bölüm:

Medyada hakkınızda çıkan konkordato ilanı hakkındaki gelişmeleri sizden duymak istiyoruz? Bu durum sektöre olan düşük talebin bir sonucu olarak mı meydana geldi?

– “Konkordato hükümetimizin Mart/2018 tarihinde çıkardığı Şirket Koruma Yasasıdır. Eskiden uygulanan konkordato ve iflas ertelemenin harmanlanması ile şirketlerin sermayelerine, projelerine, çalışmalarına bankalar ve alacaklılar tarafından herhangi bir zarar verilmemesi için uygulanıyor.

Konkordato ilan eden Ceylan İnşaat, magazin eğlencesine sponsor!

Bankaların özellikle İnşaat firmalarına verdikleri kredileri kesmeleri ve hesap kapatmaya başlaması ile başlayan süreç ve temmuz ayındaki ülkemize yapılan ekonomik saldırı üzerine dövizin artması sonucu iç piyasadaki satışların durması, inşaat malzemelerinin fiyatlarının anormal derecede artması buna rağmen malzeme satın alınmasındaki yokluklar inşaat firmalarının kendilerini koruma maksadı ile aldıkları yasal bir karardır.

“Borçlarımızı daha düzenli ödemeye başladık”

Ceylan İnşaat olarak konkordato ilan ettikten sonra bankaların üzerimize gelmesinin engellenmesi sonucu borçlarımızı daha düzenli ödemeye başladık. ZER Topkapı, ZER Mecidiyeköy ve ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları Projelerimiz devam etmektedir.”

“105 adet konut sattık, batmadık, yıkılmadık”

Şirket’in konkordato talebinin ve atanan komiserlerin denetiminin ardından şirketin mali durumunda ne gibi değişiklikler meydana geldi?

– “Atanan komiserler sadece şirketin faaliyetini izleyerek rapor hazırlıyorlar. Konkordato ilanından sonra şirketimiz projelerinden 105 adet konut satışı yaptık. Herkes bizi biliyor, güveniyor 40 yıllık bir geçmişimiz var. Allah’a şükür batmadık düşmedik yıkılmadık. Dimdik ayakta şirketimin ve projelerimin yanındayım. Çalışmalarımız eskisi gibi hız kesmeden devam ediyor.”

RÖPORTAJIN TAMAMINI AYSHA.COM.TR’DE OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!
Bunları da beğenebilirsin