Ceylan: Türkçe isim geleneğine devam

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, açıkladığı markalı konut projelerine Türkçe isim verme geleneğini sürdüreceğini söyledi. Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkçe isim’ uyarısı ile stadyumların adının değiştirilmesi ve Emlak Konut GYO’nun yeni projelerde Türkçe isim konulması kararından önce “Adını telaffuz edemediğim isimleri projelerime vermem demişti. Ceylan’ın bu öncü tavrına Türkçe İsim Enstitüsü’nden bir plaketle ‘teşekkür’ geldi…

Yücel Park

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uyarısı ve Emlak Konut GYO’nun yeni konut projelerine Türkçe isim verilmesi kararından önce, 11 Mayıs’ta düzenlenen 2. Marka Şehirler Zirvesi’ndeki konuşmasında “Adını telaffuz edemediğim yabancı isimleri konut projelerime vermem. Yeni konutlardaki komşuların birbirlerine yabancılaşması, bence konut projesinin isminden başlıyor” demişti.

MUAMMER CEYLAN’IN O KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Türkçe İsim Enstitüsü, Ceylan’ın Türkçe hassasiyetine ‘Teşekkür plaketi ile cevap verdi.

ceylanplaket

Son açıklama

Ceylan İnşaat, geçmişte olduğu gibi hayata geçireceği yeni projelerinde de de kullanacağı isimlerin Türkçe olması konusunda hassasiyet göstereceğini açıkladı.

Farklı sektörlerdeki 35 yıllık tecrübesini, 1995 yılında inşaat sektörüne taşıyan Ceylan İnşaat, hayata geçireceği projelerinde Türkçe isim geleneğini sürdüreceğini açıkladı.

Muammer Ceylan: Türkçe isim kullanmaya özen gösterdik

Dinamik ve deneyimli kadrosunu, sağlam finansman kaynaklarıyla birleştirerek Türkiye inşaat sektöründe adından söz ettiren Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Türkiye inşaat sektörünün ülke ekonomisin lokomotiflerinden biri olduğunu söyledi. İnşaat sektörünün Türkiye’nin en büyük istihdam sağlayan kollarından biri olduğunu aktaran Ceylan şunları söyledi:

“Ceylan İnşaat olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizde Türkçe isim kullanmaya özen gösterdik. Bundan sonrada bu hassasiyetimize devam edeceğiz. Türkçe’mizin yaygınlaştırılması için Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı farkındalık projesine Ceylan inşaat olarak destek vermekten gurur ve onur duyuyoruz.

İnşaat sektörünün bir temsilcisi olarak Türkiye’nin markalaşması için özel ve kamu sektöründeki bütün temsilcilere büyük görev düştüğüne inanıyoruz. Bu farkındalıkla da sektörümüz, son 5 yıldır markalı projelerin altına imza attığı gelecek projelerin isimlerinin Türkçe olmasını istiyoruz”.

Bunları da beğenebilirsin