CHP, İstanbul ve İzmir dahil 145 ilçe adayını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2019 yerel seçimleri için il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. İşte kesin liste ile İstanbul ve İzmir dahil 145 ilçe adayı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, “Bugün toplamda 145 değerli Belediye Başkanımızın ismini açıkladık. Öncelikle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tunç Soyer’i söylemek istiyorum. Bunun ardından 4 ilimiz geliyor. Kırklareli Sayın Tuna Soykan, Hakkari Sayın Metin Koparan, Rize Sayın Ayhan Akyüz, Zonguldak Sayın Şenol Şanal” dedi. 

İstanbul’da 30 ilçe açıklandı

CHP’li Torun’un İstanbul adayları dahil açıklanan aday sayılarıyla ilgili cümlesi de şöyle oldu: “İstanbul’dan bugün 29 ilçemizi açıkladık. Daha öncekilerle birlikte ilçe sayımız 30 oldu. Bu zamana kadar toplam 697 Belediye Başkan Adayımızı açıklamıştık. Bugünle birlikte toplamda 842 Belediye Başkanımızı birlikte açıklamış olduk. Değerli arkadaşlar, yaklaşık 100 civarında belediyemiz kaldı. Bunları da önümüzdeki hafta mutlaka açıklamış olacağız ve tüm belediyelerimizi, Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayarak yolumuza devam edeceğiz.”

İstanbul ve İzmir dahil 145 CHP adayı

CHP Parti Meclisi’nde belirlenen Belediye Başkan Adayları Listesi şöyle:
imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin