Coşkun Sabah, Eskişehir’de tavukçuluk yapacak

Coşkun Sabah, Eskişehir'de tavuk ve yumurta üretim tesisi için düğmeye bastı. Ünlü sanatçı, Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifi üyesi oldu. Kooperatif, "Coşkun Sabah, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine ortak oldu" derken, Sabah, "Tarımın önemini anladık" diye konuştu. İşte detaylar...

Sanatçı Coşkun Sabah, Eskişehir’de tavuk ve yumurta üretim tesisi kuruyor. Sabah, Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifi’ne üye oldu.

Tarım Kredi Kooperatifi’nin resmi internet sitesi tarimkredi.org.tr tarafından paylaşılan haberde,  “Coşkun Sabah, Kütahya Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifine ortak oldu. Eskişehir’de yumurta üretim tesisi kurmak isteyen ünlü müzisyen, Tarım Kredi ortağı olarak kooperatif avantajlarından yararlanmayı tercih etti” denildi. Sanatçı Sabah ise “Tarımın, gıda sektörünün ne denli önemli bir sektör olduğunu yakın zamanda bir kez daha idrak ettik. Ben de hem yatırım amacıyla hem de örnek olmak maksadıyla böyle bir teşebbüste bulundum. Kooperatif yetkilileri de oldukça yakından ilgilenerek yardımcı oldular. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesinin sunmuş olduğu imkânlardan tüm çiftçilerimiz faydalanmalı” diye konuştu.

Coşkun Sabah’ın Eskişehir’de kuracağı tavuk ve yumurta tesisini, nerede hayata geçireceği bilgisi haberde yer almadı.

Coşkun Sabah Tarım Kredi ailesine katıldı

tarimkredi.org.tr’nin haberine göre; Türk sanat müziği sanatçısı, yorumcu ve bestekar Coşkun Sabah, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine ortak oldu. Eskişehir’de yumurta üretim tesisi kurmak isteyen Sabah, ortağı olduğu Tarım Kredi’nin Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olduğunu belirterek, bu ailenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Türkiye’de tarım sektöründe kooperatifçilik denildiğinde akla gelen ilk kurum olan Tarım Kredi ailesi büyümeye devam ediyor. Türk sanat müziği sanatçısı, yorumcu ve bestekar Coşkun Sabah, Kütahya Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifine ortak oldu. Eskişehir’de yumurta üretim tesisi kurmak isteyen ünlü müzisyen, Tarım Kredi ortağı olarak kooperatif avantajlarından yararlanmayı tercih etti.

Tarımın önemini anladık

Coşkun Sabah, Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığına imza attı…

Ortaklık işlemlerinin tamamlanması için Eskişehir Tarım Kredi Kooperatifine gelen sanatçı, Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Kütahya Bölge Birliği Müdürü Serhat Özübek ile görüştü. Kendisine gösterilen ilgi ve alakadan son derece memnun olduğunu dile getiren Sabah, “Tarımın, gıda sektörünün ne denli önemli bir sektör olduğunu yakın zamanda bir kez daha idrak ettik. Ben de hem yatırım amacıyla hem de örnek olmak maksadıyla böyle bir teşebbüste bulundum. Kooperatif yetkilileri de oldukça yakından ilgilenerek yardımcı oldular. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesinin sunmuş olduğu imkânlardan tüm çiftçilerimiz faydalanmalı” dedi.

Coşkun Sabah’ın ortaklık işlemlerinin tamamlanmasının ardından sanatçıyı tebrik eden Başkan Köksal Kacır, Tarım Kredi ortaklığının hayırlı olması temennisinde bulundu. Tarım Kredinin, tarımsal üretimin her alanında ülke çiftçisinin yanında yer aldığını belirten Başkan Kacır kooperatif çalışanlarının mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ifade etti.

Sevilen sanatçı Sabah, daha sonra kooperatif personeliyle fotoğraf çektirdi.

Bunları da beğenebilirsin