Crystal Lagoons, yüzülebilir lagünleri ile Türkiye pazarına girdi

Kullandığı yüksek teknolojiyle, yüzülebilir turkuaz lagünlerin inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons, Türkiye pazarına giriyor. 60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan şirketin yöneticileri, Crystal Lagoons teknolojisinin Türkiye’de de önemli bir etki yaratacağını belirtiyor.

Hem yüzülebilen hem de içinde her türlü su sporunun yapılabildiği turkuaz, berrak lagünlerin düşük maliyetler ile inşa edilip işletilmesini sağlayan ABD merkezli Crystal Lagoons, Türkiye pazarına girdi. Crystal Lagoons, dev su kütlelerinin arıtılmasını sağlayan dünyadaki tek teknolojiye sahip olması ile öne çıkıyor. Dünyada 60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons, ABD, Avustralya, Arjantin, Brezilya, Şili, Meksika, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Hindistan, Umman, Tayland, Endonezya ve Singapur gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyor. 2015 yılında şirketin globalleşme politikasına paralel olarak Bangkok, Cape Town, Barcelona, Mexico City, Sidney gibi lokasyonların ardından İstanbul ofisi de hizmete girdi.

Crystal_Lagoon2

Konu hakkında açıklama yapan Crystal Lagoons Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Orta Asya Bölge Direktörü Jesus Perez, Türkiye pazarına girdikleri için çok mutlu olduklarını ve bu adımla birlikte Crystal Lagoons’un uluslararası bir şirket olma özelliğine önemli bir katkıda bulunduklarını söyledi. Türkiye gayrimenkul piyasasının önemli bir potansiyeli barındırdığını belirten Perez, sözlerine şöyle devam etti: “Crystal Lagoons girdiği her ülkenin gayrimenkul piyasasını kökten değiştiriyor. İnanıyoruz ki bu teknoloji ve konsept Türkiye’de de önemli bir etki yaratacak. Türkiye’deki sahil şeridinin neredeyse tamamının dolu olduğu göz önüne alındığında, Crystal Lagoons, denize yakın veya uzak bölgelere uygun fiyatlarla sahil konforunu taşıyor. Başarısını dünyanın çeşitli yerlerinde kanıtlayan bu teknolojinin Türkiye’de başarılı bir şekilde uygulanacağına olan inancımız tam. Nihayetinde kim kapısının önünde beyaz kumsallarla çevrili masmavi bir deniz istemez ki?”

Bunları da beğenebilirsin