Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayınlandı

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte o kararname...

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, bugün (10 Temmuz 2018, Salı) tarih ve 30474 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir basın toplantısı düzenleyerek cumhurbaşkanı yardımcısını ve kabinesini açıkladı.

YENİ KABİNEDE KİMLER VAR? BAKANLARI TANIMAK İÇİN TIKLAYIN!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yönetim sisteminin hazırlıklarına 16 Nisan halk oylamasının hemen ardından başladıklarını hatırlatarak, “Uzun ve yoğun bir mesainin ürünü olan yeni yönetim sistemi mimarimizin çalışmalarını geçtiğimiz günlere kadar devam ettirdik. Cumhurbaşkanlığı Merkez Teşkilatı, bakanlıklarımız, politika kurularımız, ofislerimiz başta olmak üzere yeni dönemin ruhuna uygun şekilde yönetim mimarimizin çatısını oluşturduk. Bakan yardımcılarından başlayarak aşağıya doğru üst yönetim yapılarının hazırlıklarını da tamamladık, tamamlıyoruz” dedi.

EMLAK KONUT GYO GENEL MÜDÜRÜ MURAT KURUM, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI OLDU! HABER İÇİN TIKLAYIN!

“YENİ YÖNETİM YAPISININ ÇATISI RESMEN HAYATA GEÇİRİLDİ”

Yeni yönetim mimarisini seçimden önceki günlerde televizyon programlarında milletle de paylaştıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Geçtiğimiz hafta boyunca eski sistemden yeni sisteme geçişin altyapısı mahiyetindeki kanun değişiklikleri Resmî Gazete’de yayımlandı. Bugün de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ederek yeni sistemin yetkilerine sahip Cumhurbaşkanı olarak resmen göreve başladık. Hemen ardından da bir numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesini yayınladık. Bu kararnameyle, anayasamızın verdiği yetkiye dayanarak yeni yönetim yapısının çatısını resmen hayata geçirmiş olduk. Böylesine kapsamlı ve önemli bir değişimin kolay olmadığı bir gerçektir.”

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

GENEL KADRO VE USULÜ HAKKINDA CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İÇİN TIKLAYIN!

ÜST KADEME KAMU YÖNETİCİLERİ İLE KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ATAMA USÜLLERİNE DAİR CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İÇİN TIKLAYIN!

Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına ve Bakanlıklara Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2018/1)

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin