Dar gelirliye konut müjdesi! 100 bin kişi ev sahibi olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, düşük faizle 20 yıl vadeli kredi kullandırılarak TOKİ işbirliğiyle yılda 100 bin kişinin ev sahibi yapılacağını açıkladı.. İşte detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun’da İş Dünyası ile Buluşma programına katıldı. Bakan Albayrak enflasyon tarafında düşüş yaşandığını ve tarihi bir neticenin ortaya konduğunu söyledi. Bakan Albayrak dar gelirlilerin konut sahibi olacağı altyapının hazırlandığını söyledi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyon tarafında düşüşün yaşandığını ve tarihi bir neticenin ortaya konduğunu belirtti. Bakan Albayrak ekonomik göstergelerin pozitif seyrettiğini ve yılın pozitif büyümeyle kapatılacağını söyledi.

‘100 bin kişi ev sahibi olacak’

Dar gelirlilere de konut müjdesinde bulunan Bakan Albayrak düşük faizle 20 yıl vadeli kredi kullandırılarak TOKİ işbirliğiyle yılda 100 bin kişinin ev sahibi yapılacağını kaydetti.

Bakan Albayrak’ın açıklamalarından konut edindirme ile ilgili bölüm şöyle:

“Toplam konut satışı Eylül’de 147 bine ulaştı. Otomotiv satışları 40 bine ulaştı. Ekonomide güven endeksi yüzde 20 arttı. Bu yılı pozitif büyümeyle kapatacağız.

Kurumsal kredi faizlerinde en düşük piyasa faizlerini gördük, daha da düşecek inşallah.

Asgari ücretle, dar gelirli vatandaşlarını ev sahibi yapacak bir modelin finansman alt yapısını hazırladık.

20 yıl vadeli olacak ve TOKİ’nin de içinde yer alacağı, her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak modeli bu ay bitmeden özel bir programla anlatacağız. Düşük faiz oranlı kredi verilecek.”

hurriyet.com.tr

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin