Dekar Kıyıbahçe’de ödemeler Yapı Kredi korumasında

Dekar Kıyıbahçe, metrekaresi 7 bin 700 TL’den başlayan fiyat listesi ile satışa çıktı. Dekar Yapı projesi Dekar Kıyıbahçe’de Yapı Kredi bankasıyla uygulanan ‘Ödeme Korumalı Finans Modeli’ ise Türkiye’de bir ilk... İşte detaylar...

Dekar Kıyıbahçe satışa çıktı… Peki Dekar Kıyıbahçe nerede? Dekar Kıyıbahçe fiyat listesi kaç liradan başlıyor?.. Dekar Kıyıbahçe metrekare fiyatı kaç TL?.. Dekar Kıyıbahçe yatırım bedeli ne kadar?.. Dekar Kıyıbahçe projesinin farkı ne?.. Dekar Kıyıbahçe projesinde Dekar Yapı ve Yapı Kredi bankasının işbirliği nedir?.. Detaylar belli oldu…

Dekar Kıyıbahçe fiyat

Dekar Yapı, Çekmeköy Ömerli’deki yeni projesi Dekar Kıyıbahçe’yi tanıttı. Yaklaşık 500 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek, 244 adet konuttan oluşan proje, metrekaresi 7.700 TL’den başlayan avantajlı lansman fiyatlarıyla görücüye çıktı.

Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, Yeni projemizde 7.500metrekare büyüklüğünde 10 adet organik gölet bulunuyor. Her evin kendine ait bir bahçesi ve gölete kıyısı var.  Ayrıca arazideki 200 adet yetişmiş ağakoruyarak projemizi geliştirdik.” diye konuştu.

Kuzu, “Yapı Kredi ile yaptığımız işbirliği sonucunda Türkiye’de ilk defa uyguladığımız “Ödeme Korumalı Finans Modeli ile de sektörde fark yaratacağımızı ve örnek teşkil edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Dekar Kıyıbahçe satışa çıktı

Dekar Kıyıbahçe projesi, Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu ev sahipliğinde Çırağan Sarayı’nda, bugün (12 Haziran 2019, Çarşamba) düzenlenen basın lansmanıyla tanıtıldı.

Dekar Kıyıbahçe konut sayısı

Bahçeli bir ev sahibi olmayı hayalden gerçeğe dönüştüren Dekar Kıyıbahçe, İstanbul ÇekmeköyÖmerli’de 85 bin metrekare büyüklüğünde bir arazide, yaklaşık 500 milyon TL yatırım ile gerçekleştirilecek. Projede, 84 ayrı blokta toplam 244 adet bahçeli dubleks ev bulunuyor. Dekar Kıyıbahçe’de evler, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle brüt 141 m² ve 200 arasında değişiyor. Tüm evlerin 40 m² ile 200 arasında değişen bahçeleri bulunuyor.

Dekar Kıyıbahçe ne zaman teslim?

Dekar Kıyıbahçe projesinin ilk etap teslimleri Nisan 2020’de, projenin tamamının ise Mart 2021’de teslim edilmesi öngörülüyor.

Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, bahçeli ev konseptindeki tecrübelerine dikkat çekerek, Geliştirdiğimiz projeler ile müşterilerimiz ve yatırımcılardan çok olumlu dönüşler alıyoruz. Dekar olarak özellikle bahçeli ev konsepti ile gayrimenkul sektörüne imzamızı attık. Ömerli’de geliştirdiğimiz yeni projemiz Dekar Kıyıbahçe için uzun çalışmalar ve araştırmalar yaptık. Yeni projemizde 7.500 metrekare büyüklüğünde 10 adet organik gölet bulunuyor. Her evin kendine ait bir bahçesi ve gölete kıyısı var. Ayrıca arazideki 200 adet yetişmiş ağaç tespit edilerek bakım ve koruma altına alındı ve biz de bu ağaçları koruyarak projemizi geliştirdik.” diye konuştu.

“Bölgenin ihtiyacına göre proje geliştirilmeli”

Bir projeyi hayata geçirirken empati kurduklarını anlatan Salih Kuzu, şöyle devam etti:

“Günümüz koşullarında hangi bölgede neye ihtiyaç var bunu görebiliyoruz. Dekar olarak yatay mimarinin en güzel örneklerini ulaşılabilir fiyatlarla sunuyoruz. Projeye başladığımız günden bugüne kadar Anadolu yakasına katma değer sağlayacak bir proje geliştirmek için uzun süren araştırmalar ve analizler yaptık. Tecrübelerimiz ve bilgi birikimimiz ile ulaşılabilir bahçeli ev konseptinin en güzel örneğini sergileyeceğimiz Dekar Kıyıbahçe projesinde yeşil ve doğayla iç içe muhteşem bir site yaratacağız.”

Yapı Kredi İşbirliği ile Türkiye’de İlk Kez Uygulanacak Finansman Modeli

ketici Kanunu’na göre, konut satışlarında müşteriye teminat verilmesi gerekiyor. Güncel olarak genelde verilen teminat sadece konut kredisi kullananlara finans kurumlarının verdiği teminatla sınırlı. Dekar ve Yapı Kredi, sektörde yaşanan bu sıkıntıya bir çözüm getirmek amacıyla Ödeme Korumalı Finans Modelini geliştirerek ilk uygulamasını Dekar Kıyıbahçe’de yapmaya başlayacak.

Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, geliştirilen finansman modeli hakkında bilgi verirken şunları söyledi:

Ödeme Korumalı Finans Modeli”nin hem müşterilere, hem gayrimenkul geliştirme şirketlerine hem de finansman kurumlarına en genel bağlamda 2 ana faydası bulunuyor. Birinci ana fayda; müşterilerden alınan peşinat, konut kredisi veya peşin satış ödemelerinin tamamı sadece projeye harcanacak, bu harcamaların tamamı Yapı Kredi denetiminde yapılacak. Bu model ile müşterilerin sadece konut kredisi değil, peşinat dahil tüm ödemelerinin Tüketici Kanunu’ndaki garantilere sahip olması Yapı Kredi tarafından koruma altına alınacak. İkinci ana fayda olarak da Yapı Kredi’nin sağladığı proje kredisi ile, satış miktarına bağlı olmaksızın projenin zamanında tamamlanması ve zamanında teslim edilmesi garanti altına alınacak.

Sonuç olarak, Yapı Kredi ile ortak geliştirilen ve  müşterilerin Dekar’a yaptığı ödemelerin tümünükoruyan “Ödeme Korumalı Finans Modeli”, Dekar Kıyıbahçe projesinin her türlü ekonomik olumsuzluklarda bile belirlenen teslim programına uygun olarak ilerlemesinin garantisi olacak. Bu işleyiş müşteri için de bir güven hissi doğuracak ve müşterimiz parasının Yapı Kredi’de güvende olduğundan ve yalnızca proje için kullanılacağından emin olacak. Böylece müşterilerin ev alırken yaptığı tüm ödemeleri garanti altına alan yepyeni bir sistemi Türkiye’ye getirmiş oluyoruz.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı  Serkan Ülgen ise Türkiye’nin ilk özel bankası Yapı Kredi olarak 75. yaşımızı kutladığımız 2019 yılında, konut finansmanında da yeni bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Ödeme Korumalı Finans Modelimiz kapsamında Dekar Yapı’nın Kıyıbahçe projesinden gayrimenkul satın alan tüketicilerin peşin ya da kredili olarak yaptıkları alım bedelleri üzerinde Yapı Kredi’nin blokesi olacak. Satın alınan gayrimenkul bedelleri üzerindeki blokaj, proje ilerledikçe, ilerleme aşamasına göre parça parça kaldırılacak. Böylece, projenin sağlıklı bir biçimde tamamlanması güvence altında olacak . Yapı Kredi ile Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan bu finansman modeli gayrimenkul sektöründe bugüne kadarki uygulamaları değiştiriyor. Bu iş birliği ile Türkiye’de konut alanında yarattığımız yeni finansman alternatifinin sektörde örneklerinin artarak çoğalacağına inanıyorumdedi.

Dekar Kıyıbahçe Yeşillikler İçerisinde Yaşam Vadediyor

Dekar Kıyıbahçe projesinden konut sahibi olanlar bahçeli bir hayatın yanı sıra birbirinden farklı imkanlar sunan sosyal hayat ile de buluşacaklar. Projenin içerisinde yarı olimpik açık yüzme havuzu, 3 adet çocuk parkı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, spor merkezi, sauna, kafe alanı ve bir market bulunacak.

BREEAM ‘Very Good’ Sertifikası Almaya Aday

Dekar Kıyıbahçe projesi dünyanın önde gelen ve en çok kullanılan bina çevresel değerlendirme metodu olan BREEAM ‘Very Good’ sertifikasını almaya da aday gösterildi.

Dekar Kıyıbahçe; BREEAM değerlendirme kriterleri doğrultusunda; yönetim, sağlık ve konfor, malzeme, enerji ve su verimliliği, atık, kirlilik ve arazi kullanımı ve ekoloji gereklilikleri doğrultusunda en yüksek seviyede verimlilik sağlayacak şekilde tasarlandı.

7.700 TL/m²’den Başlayan Fiyatlarla Satışta

Dekar Kıyıbahçe’de m² fiyatları 7.700 TL’den başlıyor. İlk etabı 10 ay sonra Nisan 2020’de teslim edilecek projede lansmana özel peşin alımlarda % 20 indirim uygulanıyor. Ayrıca Yapı Kredi ile liste fiyatı üzerinden %0,98 faiz oranı ile kredi kullanılabiliyor.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin