Deprem İstanbul’u korkuttu! İşte merkez üssü, büyüklüğü…

Deprem İstanbul ve çevresinde de hissedildi. Peki İstanbul ve Marmara'yı sabaha karşı sallayan depremin merkez üssü neresi oldu? Depremin büyüklüğü kaç? İstanbul'u korkutan depremden sonra nerede kaç büyüklüğünde depremler oldu? İşte detaylar...

Deprem İstanbul ve çevresini korkuttu… İstanbulllular’ı korkutan deprem nerede oldu? İstanbul ve Marmara’da hissedilen deprem kaç büyüklüğünde gerçekleşti? Depremin merkez üssü neresiydi? Depremin ardından kaç büyüklüğünde depremler meydana geldi? İşte detaylar…

Deprem İstanbul’u korkuttu

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre İstanbullular’ı uykularından uyandıran deprem, bu sabah saat 05:36’da Yalova’nın Çınarcık İlçesi’nin Esenköy Mahallesi’nde gerçekleşti.

Depremin merkez üssü neresi?

Bu sabah gerçekleşen depremin merkez üssü, harita üzerinde şöyle yer alıyor:

Depremin büyüklüğü kaç? 

Son deprem, Kandilli’nin kayıtlarına “4.3 büyüklüğünde ve yerin 6.9 kilometre derinliğinde gerçekleşmiştir” şeklinde geçti.

Depremin artçısı oldu mu?

Kandilli Rasathanesi tarafından yayınlanan Son Depremler sayfasında yer alan verilere göre depremin artçısı olmadı ve büyüklüğü 1.5 ila 2.9 arasında değişen, her biri ‘ilksel’ nitelikli küçük depremler kaydedildi. İşte 09.17 itibariyle son depremler:

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin