Diyarbakır Sur, TOKİ Toptancılar Sitesi’ni bekliyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki toptancı esnafı, yakın zamanda yapılması planlanan Toptancılar Sitesi’ni dört gözle bekliyor.

Diyarbakır Sur’da yaşanan terör olayları nedeni ile ilçede iş yapan esnaf uzun bir süre kepenk kapatmak zorunda kalmış, çeklerini ödeyemez duruma gelmişti.

Yücel Park

Hükümetin açıkladığı desteklerle kendine gelmeye başlayan Sur esnafı için yeni bir çalışma hayata geçirildi. Bağlar ilçesinde bulunan 390 dönüm arazi üzerine Toptancılar Sitesi yapılması için TOKİ ile anlaşma sağlandı.

Sur esnafı, toptancıların bir arada olmasını sağlayacak yeni siteyi dört gözle beklemeye başladı. Vakıflar İş Hanı’nda toptancı dükkanı bulunan Ramazan Dere, yapılan çalışmayı olumlu bulduklarını söyledi. Dere, “Sur’da trafik sıkıntısı, ulaşım sıkıntısı var. Son dönemde yaşanan olaylar da malum.

Ufak yerlerde müşterilerle yeterince hizmet edemiyorduk. Sur esnafı için yapılan proje kabul edilmiş ve arazi tahsisi yapılmış. TOKİ ile ön protokol de yapılmış. İnşallah kısa sürede inşaat başlar ve taşınırız. Bu yönüyle Diyarbakır’ın ekonomisine daha fazla faydamız olabilir. Hem bizim hem memleket için çok yararlı” dedi.

Hürriyet

Bunları da beğenebilirsin