DKY İnşaat’tan Akel Sitesi açıklaması

DKY İnşaat, kentsel dönüşüm projesi DKY Akel'i hayata geçireceği İstanbul Kartal'daki Akel Sitesi hak sahipleriyle yaşanan sorunlar üzerine bu açıklamayı gönderdi... İşte DKY İnşaat'ın arsa sahiplerinin 3 kez görüşmeye çağrılmasına rağmen sulh görümelerine katılmadıklarını iddia ettiği ve firmanın mağdur edildiğini öne sürdüğü o açıklama...

DKY İnşaat’ın Akel Sitesi açıklamasını aynen yayınlıyoruz:

“Değerli Kamuoyunun dikkatine,

18.03.2019 tarihinde basında yer alan “Müteahhitin biri gelip tüm paranızı almış ve tüm hayallerinizi çalmışsa” başlıklı haber tamamen asılsız, hatalı ve yalan bilgiler içermektedir.

Gerçekliği olmayan, asılsız bilgilere dayanan, bu nedenle hiçbir değer taşımayan haberin tek amacı şirketimizin ticari değerlerini ve itibarını zedelemeye çalışmaktır.

Haberde yer alan proje ile ilgili yaşanan süreçte şirketimizin herhangi bir kusuru olmamasına rağmen bazı arsa sahiplerinin yanlış yönlendirilmesi ile bir kısım arsa sahibi temsilcileri tarafından sözleşmenin feshine dair dava ikame edilmiştir. Bu davaya rağmen şirketimiz tarafından sulh sağlamak adına arsa sahibi temsilcileri 3 kez görüşmeye çağrılmış ancak sulh görüşmelerine katılım sağlanmamıştır. Akabinde arsa sahibi temsilcileri tarafından sulh görüşmelerine katılım sağlanmayacağı kesin bir dille bildirilmesi üzerine, şirketimiz tarafından bundan sonraki süreçte arsa sahipleri tarafından ikame edilen davada hakkımızı savunacağımız bildirilmiştir.

Bazı arsa sahipleri tarafından dava açılması, işin yapımını engellemiş, eksiklerin giderilmemesi ve bu nedenle inşaat ruhsatı alınamaması nedeniyle şirketimizin yaptığı milyonlarca lira yatırımın karşılığı alınamamış ve ağır bir mağduriyeti bizzat şirketimiz yaşamıştır.

İşin yapılması için bazı arsa sahibi temsilcileri tarafından hiçbir çaba gösterilmediği, bilakis işin yapımının engellendiği noter onaylı dokümanlar ile sabittir.

Şirketimiz 60 yıldır olduğu gibi, her türlü asılsız iddiaya rağmen bugün de işinin başında, taahhütlerine uygun davranmakta ve işlerini layıkıyla yapmaktadır.

Şirketimiz aleyhine oluşturulan bu ve bu tür haberlere dair her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı ve tüm haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

DKY İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş.”

DKY Akel hak sahipleri diri diri mezara girdi!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin