Doğalgaz faturası çok yüksek geldi ise bunları yapın

Doğalgaz faturası çok yüksek geldi... 2020 kışının ortasında hemen herkesin ortak derdi... Ev veya iş adresinize doğalgaz faturası çok yüksek geldi ise haberdeki tavsiyeleri yapın...

Doğalgaz faturası çok yüksek geldi 2020 kışı nasıl geçecek? Diyorsanız haberdeki tavsiyeleri dikkate alın…  Kaliteli ve uygun fiyat seçenekleri ile on binlerce ürünü müşterilerine sunan Tekzen, ev ve iş yerlerinde hem enerji tasarrufu yapmak hem de enerjiyi verimli şekilde kullanmak için tüketicilere pratik öneriler sunuyor.

Enerji tasarrufu, hem yaşam alanlarındaki konforu azaltmadan maliyetlerin düşürülmesi hem de doğal kaynakların korunması açısından oldukça önemli. Sunduğu çözüm önerileri ile tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya devam eden Tekzen, bu doğrultuda tüketicileri bilinçlendirerek bütçesine de destek oluyor.

Alışkanlıklarınızı değiştirin

Günlük yaşantımızda alışkanlıklarımızda değişiklikler yaparak ve önlem alarak enerji tasarrufu yapmak mümkün. Küçük bütçelerle enerjiden tasarruf etmenin pek çok yöntemi var. Yaşam alanınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz tasarruf önerileri;

Led teknolojisini tercih edin

Evimizde iş yerlerimizde kullandığımız aydınlatmalarda led teknolojisini tercih edelim. Led teknolojisi yapay ışık kaynaklarının en yenisidir ve düşük enerji sarfiyatı ile tasarruf sağlar.

Evlerimizdeki tüm ampulleri enerji tasarruflu ampullerle değiştirerek yüzde 80 enerji tasarrufu, beyaz eşyalarımızı A enerji sınıfı ile değiştirerek yüzde 60 enerji tasarrufu, kış aylarında evimizin sıcaklık ayarını 1 derece azaltarak yüzde 7 ısı ve enerji tasarrufu sağlayabiliriz.

Perlatör takın

Bataryalara hava karışımı sağlayan perlatörler takarak yüzde 50 su ve enerji tasarrufu elde edebilirsiniz.

Isı yalıtımı önemli

Isı yalıtımı yöntemlerini kullanarak minimum maliyetle yakıt ve enerji tasarrufu sağlayabilir, fatura giderlerinizi en aza indirebilirsiniz.

Kış aylarında eski dost: Kapı pencere bandı

Kapı ve pencerelerde kapı-pencere bandı, kapı altı rüzgarlığı kullanarak ısı ve enerji tasarrufu, radyatörlerde radyatör arkalığı ve ısı fan kullanarak yakıt ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin