Doğalgaz faturası nasıl düşürülür? 850 TL tasarruf edin!

Doğalgaz faturası nasıl düşer? Doğalgaz faturası yüzde 35 nasıl düşürülür? Doğalgaz faturası nasıl indirilir? Doğalgaz faturası üzerinde yüzde 35 tasarruf mümkün mü? Doğalgaz faturası düşürme konusunda ipuçlarını Aksa Doğalgaz veriyor...

Doğalgaz faturası nasıl düşürülür? Doğalgaz faturasında yüzde 35 tasarruf mümkün mü? Doğalgaz faturasında indirim nasıl sağlanır? Aksa Doğalgaz, doğalgaz faturasında yüzde 35 indirimin ipuçlarını verdi…

Doğalgaz faturasında yüzde 35 tasarruf

Aksa Doğalgaz, yaklaşan kış ayları öncesinde tasarruflu doğalgaz kullanımı için önerilerini açıkladı. Radyatörlerin çevresinin kapatılmamasından ısı yalıtımına kadar alabileceğiniz küçük-büyük önlemlerle konfor sıcaklığınızdan ödün vermeden ekonomik ısınacağınız bir kış geçirebilirsiniz. Termostatı sadece 1 derece düşük sıcaklığa ayarlamak yüzde 6-7’ye varan oranlarda doğalgaz tasarrufu sağlar.

Doğalgaz faturasında 850 TL cepte

Isı kaybının büyük bir çoğunluğu, çatı, duvar ve pencerelerin ısıyı içeride tutacak özellikte olmamasından kaynaklanır. Çatı, dış duvar yalıtımı ve çift camlı pencere sistemi yaptırarak yüzde 35’e varan oranlarda, konut başına yıllık yaklaşık 850 TL tasarruf edilebilir.

Kombilere dikkat!

İhtiyacınızdan daha büyük ya da daha küçük kapasiteli kombi almak doğalgazın verimli kullanılmasını engelleyebilir. Yoğuşmalı kombiler, standart cihazlara göre yüzde 15 daha verimlidir.

Her kış başında kombi bakımının düzenli olarak yaptırılması, mevcut problemlerin tespit edilmesi ve varsa onarılması, kombi arızalarından kaynaklı yüksek faturaları önlemenize yardımcı olur.

Termostatik vanalar, sıcak suyun radyatöre geçişini, oda sıcaklığı ayarladığımız değere erişince kısar veya tamamen kapatır. Sonuç olarak, sıcak su akışının kesilmesi, kombi ya da kazanların daha az çalışmasını ve yüzde 15’e varan oranlarda doğalgaz tasarrufu sağlar.

Kombi yeniden çalıştırıldığında, soğumuş evi ısıtabilmek için daha fazla çalışır ve doğalgaz harcar. Evden çıkarken kombiyi kapatmak yerine düşük sıcaklıkta çalıştırmak yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı olur.

Radyatörlerin üstünde ya da önünde perde, mobilya ya da mermer bulunması çamaşırları oda içerisinde kurutmak yakıt tüketimini artırır.

Bunları da beğenebilirsin