Dünyanın en stressiz şehirleri açıklandı

Dünyanın en stressiz şehirleri belli oldu. İllerdeki nüfus yoğunluğu, ekonomik durum, trafik, hava kirliliği, refah düzeyi, işsizlik, borç, sosyal güvenlik, satın alma gücü, sağlık ve cinsiyet eşitliği baz alınarak hazırlanan listede, Türkiye’den ilk 100 sırada herhangi bir şehir bulunuyor.

Dünyanın en stressiz şehirleri sıralamasında Almanya’dan Stuttgart birinci olurken, ikinci sırada Lüksemburg bulunuyor.

Bunun yanı sıra, en stressiz şehirler sıralamasının ilk beşinde yer alan diğer şehirler sırasıyla, Hannover (Almanya), Bern (İsviçre), Münih (Almanya) oldu.

Edinburgh (İskoçya), Nice (Fransa), Viyana (Avusturya), Tokyo (Japonya), Riyad (Suudi Arabistan), Kiev (Ukrayna), Warsaw (Polonya), Sofia (Bulgaristan) gibi farklı ülkelerden çeşitli şehirlerin yer aldığı listenin son sırasında ise Irak’ın başkenti Bağdat yer aldı.

İstanbul, dünyanın en stresli 28'nci şehri!
İstanbul, dünyanın en stresli 28’nci şehri!

Dünyanın en stressiz şehirleri arasında İstanbul 122’nci sırada!

Dünyanın en stressiz şehirleri sıralamasında İstanbul 122’nci sırada bulunuyor. Listeye tersten bakınca da İstanbul dünyanın en stresli 28’inci şehri oluyor.

Türkiye’nin önünde Yunanistan’dan Atina yer alırken, ondan sonraki sıraya Kolombiya’dan Medellin şehri yerleşti.

Trafik, kalabalık ve konut fiyatları en büyük sorun

PRNet ve Ajans Press’in medya başlıklarına göre gerçekleştirdiği incelemede, İstanbul hakkında çıkan haberlerin büyük bir çoğunluğunu trafik sorunu, konut fiyatları ve nüfus yoğunluğu başlığında çıkan yansımalar belirledi.

Bu başlıklarda medyaya 18 bin 315 haber yansırken, İstanbul’un turizm potansiyeli de medyada yer alan ve çok konuşulan başlıklardan birisi oldu. Türkiye’nin en çok turist çeken şehirleri arasında yer alan İstanbul, turizm başlığında son bir yıl içerisinde 28 bin 733 haberle adından söz ettirdi.

Konut projelerinden ev alarak stressiz bir yaşama adım atmak için tıklayın!

KAYNAK: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin