Dünyanın zirvesine bir gayrimenkul danışmanı çıktı: Donald Trump

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, emlak danışmanlığı kökenli birisinin Amerikan Başkanı olmasının gayrimenkul danışmanlığına olan ilgiyi artıracağına dikkat çekti.

Gökhan Taş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Amerika’da iyiye giden emlak piyasasının, Donald Trump’la beraber çok daha iyiye gideceğini öngörüyoruz. Bir emlak danışmanı dünyanın zirvesine çıkabiliyor, ABD başkanı olabiliyor, bu sonucun Türkiye’de de emlak danışmanlığına olan bakışı çok olumlu yönde değiştireceğini düşünüyoruz.

Türkiye ile olan Amerika’nın son dönemde yaşadığı sıkıntıların Trump döneminde sona ereceğini, ABD’nin belirli konularda Türkiye’nin politikalarına benzer bir politika izleyeceğini öngörüyoruz.
Bu gerginliklerin son bulması Türkiye gayrimenkul piyasasına da olumlu yansıyacaktır.

Gayrimenkul danışmanlığından gelerek milyarlarca dolarlık servet kazanmış olan bir insanın ABD Başkanı olması gayrimenkul danışmanlığı sektörüne olan ilgiyi artıracaktır. Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber birçok kişi gayrimenkul danışmanlık sektörüne adım atacaktır.

Bir ihtimali daha vurgulamak isterim ki, özellikle Trump’ın Müslümanlara yaklaşımından dolayı, ABD pazarındaki Arap yatırımcılar ve müşteriler rotasını Türkiye’ye çevirecektir, Avrupa ve Amerika’da yatırım yapan Körfez ve Arap yatırımcısının burada oluşabilecek olan riskli ve güvensiz ortamdan dolayı yönlerini Türkiye’ye çevirerek Türkiye’de gayrimenkul yatırımını arttırabileceklerini öngörebiliriz.”

Bunları da beğenebilirsin