e-Devlet üzerinden adım adım İmar Barışı FOTO

İmar Barışı için e-Devlet üzerinden başvurular başladı... Peki turkiye.gov.tr adresindeki e-Devlet platformu üzerinden İmar Barışı başvurusu nasıl yapılacak? İşte fotogaleri ile adım adım İmar Barışı...

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İmar Barışı kayıt başvuru ve sorgulaması nereden yapılır? İmar Barışı e-Devlet üzerinden nasıl yapılır? İmar Barışı e-Devlet www.turkiye.gov.tr platformu üzerinden nasıl yapılacak? İşte adım adım İmar Barışı detayları…

İmar Barışı Kayıt Başvurusu ve Sorgulaması

İmar Barışı için kayıt başvurusu ve sorgulaması yapmak için öncelikle e-Devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekiyor… e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

İmar barışı görseline tıklayınca açılan sayfa üzerinden Yeni Başvuru düğmesine tıklamanız gerekiyor… İmar barışı hakkında detaylı bilgi almak için imarbarisi.csb.gov.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bina fotoğrafını unutmayın

Başvuru esnasında, yapıya ait cepheden veya yapıdaki imara aykırılığı gösterecek şekilde çekilmiş en az bir, en fazla iki adet fotoğraf eklemeniz gerekecektir. Ekleyeceğiniz fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.

 

Başvurunuz tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde işleme alınacaktır. Başvurunuz işleme alındığında Yapı Kayıt Belgesi bedeli için tahakkuk oluşturulacaktır. Ödemeniz gereken tutar Başvurularım sayfasında görüntülenecektir.

Bina aykırılığını anlatın

Başvurunuz işleme alındıktan sonra ödeme işlemini yapana kadar başvurunuzu iptal edebilir veya bir defaya mahsus olmak üzere güncelleyebilirsiniz.

Yapı Kayıt Belgesi bedeli, işbu başvuru formu esas alınmak suretiyle belirlenecektir.

İMAR BARIŞI İÇİN E-DEVLET PORTALINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin