E-Ticaret Sitesi Kurarken Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Günden güne önem kazanan e-ticaret siteleri, internetten satış yapmak isteyenler için kolaylık sağlamaktadır. Bu platformda başarı yakalayabilmeniz için doğru hedef kitleye ulaşmanız ve sitenizi eksiksiz şekilde kurmanız gerekecektir. Daha fazla kişiye, maksimum sayıda ürünü minimum maliyetle satmayı hedefleyeceğiniz e-ticaret sitelerinde tüm işlemler dijital ortamda gerçekleştirilir.

 

Fiziksel mağazalara göre çok daha avantajlı olan bu siteler, yedi gün yirmi dört saat boyunca hizmet vermektedir. Böylece potansiyel müşterilerinize erişiminiz daha rahat olacaktır. Ancak bunun için öncelikle kuruluş maliyetlerini hesaplamanız gerekir. Özellikle şahıs şirketi kurarak işlem yaparsanız, başlangıç maliyetlerinizi en az seviyeye indirebilirsiniz. Ticaret odası kaydı dahil olmak üzere ödeyeceğiniz tutar daha da düşecektir. Kuruluşta buna ek olarak pek çok aşama bulunduğundan bunları ekonomik düzeye indirmek adına hazır e-ticaret paketleri satın alabilirsiniz. Farklı fiyat ve içeriklere sahip olan paketler site kurulumunda ihtiyacınız olan tüm özellikleri size bir arada sunacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti

E-ticaret sitesi fiyatları belirlenirken kurulum öncesi ve sonrası maliyetler dikkate alınır. Kurulum sonrasında aylık, üç aylık ve yıllık ödemeler yapılmaktadır. Ticaret odası üyelik aidatı, kurumlar vergisi ya da gelir vergisi, noter tarafından yapılan yasal tasdikler yıllık ödemeler olarak bilinir. Bu ve buna benzer detaylarla uğraşmak yerine doğrudan profesyonel destek alabilirsiniz. Böylece e-ticaret sitesi fiyatları da sizin için daha uygun hale gelecektir. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun olarak hazırlanan paketlerin içerisinde kendi alan adınız, kullanım eğitimi, sanal POS kullanımı, sınırsız ziyaretçi ve trafik, ücretsiz tasarım temaları, e-mail kurulumu gibi pek çok özellik yer almaktadır. Üstelik bu özelliklerin büyük kısmına ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. E-ticaret sitesi yapan firmalar ücretsiz olarak sundukları paketlerle site kurma maliyetinizi düşürüp yüksek kalitede hizmet almanızı sağlayacaktır.

Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Kurmak Mümkün mü?

E-ticaret sitesi kurmak ücretsiz olsun istiyorsanız, özel olarak hazırlanan ücretsiz paketleri kullanabilirsiniz. 100 ürün sergileme, ücretsiz SSL, responsive temalar, hazır ödeme sistemi gibi özelliklere sahip olan ücretsiz paketi kullanabilmeniz için ilk olarak kayıt yaptırmanız gerekecektir. Kayıt yaparken soyadınız, adınız, telefon numaranız, mağaza adınız, e-posta adresiniz gibi bilgileri eksiksiz şekilde yazarak mağazanızı oluşturabilirsiniz. Online destek de verilen bu ücretsiz paket sayesinde e-ticaret sitesi kurmak için kısa bir süre ayırmanız yeterli olacaktır. Bu avantajdan yararlanmak için hiç vakit kaybetmeden Kobisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kobisi; NoFree, Personal, Plus, Professional, Business ve Prime paketleri ile kobilerin e-ticaret sektörüne katılmasına yardımcı oluyor. Paketlerin içerisindeki özellikler ve fiyatlar değişse bile, sunduğu hizmet ve kalite değişmiyor. Siz de Kobisi ailesinin bir parçası olmak istiyorsanız, ücretsiz deneme sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin