Efe Bezci: Konutta fırsat ayları

Türkiye İstatistik Kurumu’nun bugün açıkladığı, 2017 yılı Haziran ayı konut satış verilerinde yaşanan düşüş, konut alıcısı açısından aslında “fırsat” olacak… Başkent’te yaklaşık 50 yıldır inşat sektöründe yer alan BESA Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci’nin değerlendirmesi şöyle…

İlk 5 ay, geçen yıla göre artan konut satışlarının Haziran’da yüzde 7,9 gibi sert düşüş yaşamasının konut alıcısı açısından aslında “fırsat” olduğu belirtildi. Başkent’te yaklaşık 50 yıldır inşat sektöründe yer alan BESA Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, TÜİK haziran ayı konut satış verilerini değerlendirdi.

Yücel Park

İlk ve ikinci konut satışlarında bu yıl Ramazan bayramının Haziran ayına denk gelmesi nedeniyle düşüş beklediklerini, buna karşın bu kadar sert düşüş beklemediklerini ifade eden Efe Bezci, şunları söyledi:

BESA Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci’nin TÜİK Haziran 2017 konut satış istatistikleri hakkında yorumu şöyle;

TÜİK KONUT SATIŞ İSTATİSTİKLERİ HAZİRAN 2017 İÇİN TIKLAYIN!

“Konutta fırsat ayları”

İlk konut satışlarındaki yüzde 7,9’luk, ikinci konut satışlarında yüzde 8.1’lik azalış, konut alıcısı için aslında şu an fırsat aylarında olduğunun göstergesi. Arz, talep dengesinin fiyatların da tüketici lehine gelişeceği gerçeğinden yola çıkılırsa konut sahibi olmak isteyen kişiler şu an oluşacak avantajları birkaç ay sonra başlayacak sezonda yakalayamayabilirler.

Şu unutulmamalı ki inşaat sektörü tüm badireleri bu zamana kadar başarı ile atlattı ve hızlı gelişimini sürdürüyor. Dolayısıyla Haziran ayı verileri aldatmamalı, iyi okunmalı. Biz sektör temsilcileri olarak Eylül ile birlikte yılın son çeyreğinden oldukça umutluyuz.”

Bunları da beğenebilirsin