Ege Yapı’dan Türk Lirası’na destek açıklaması

Ege Yapı, Türk Lirasının değer kazanması adına başlatılan kampanyaya etkin bir şekilde destek olacağını açıkladı. Ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği ödüller ile adından söz ettiren Ege Yapı’nın projelerinde ünitelerin satışları TL üzerinden gerçekleşiyor.

İnsanların hayatını kolaylaştıran, modern, teknolojik ve çevreci projeler üretmeyi kendine misyon edinen Ege Yapı, ‘Dövizini Bozdur’ kampanyasına kayıtsız kalmıyor. Fonksiyonları ve mimari yapısı ile bölgeye adını veren ödüllü proje Batışehir’de devam eden fırsat kampanyasında tüm ünitelerin satışları Türk Lirası üzerinden gerçekleşiyor.

“Önümüzdeki 3 yıl boyunca tüm satışlarımız TL üzerinden olacak”

Ege Yapı olarak her zaman ülke ekonomisi ve menfaati doğrultusunda hareket ettiklerini ifade eden H. İnanç Kabadayı, şunları söyledi:

“Ülkemizin tüm paydaşları ve gayrimenkul sektörü olarak Türk Lirası’na destek kampanyasına güçlü bir şekilde katılmamız gerekiyor. Bizim gibi lokomotif sektörlerin, iç ve dış hain güçlerin hamlelerine karşı hızlı aksiyon alma kabiliyetinin 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında piyasalara nasıl olumlu yansıdığını hep birlikte gördük. Şimdi ise Cumhurbaşkanı’mızın ve hükümetimizin çağrılarına güçlü bir şekilde destek verme zamanı. Ülkedeki her sektör, her kurum, her birey kendi şartları çerçevesinde yapabileceklerini en hızlı ve etkin şekilde yapmalıdır. Ege Yapı olarak, bu zamana kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde tüm satışlarımızı TL üzerinden yaptık. Sadece iç piyasaya değil, yabancılara da TL üzerinden satışları gerçekleştirdik. Daha önce açıkladığımız, 3 yıllık projeksiyonda hayata geçireceğimiz 8 projenin satışlarını da TL üzerinden yapacağız. Yaklaşık 2,5 milyar TL’lik bir yatırım ön görüyoruz. Yönetim Kurulu toplantımızda ayrıca, dolar veya euro ile alacağımız yani ithal edeceğimiz malzeme ihtiyacımızı da minimum düzeyde tutma kararı aldık. Bunlara ek olarak, faiz oranları ile ilgili de üzerimize düşeni yaparak 120 ay vade için yüzde 0.70 oranı koruyor ve 60 ay yüzde 0 faiz kampanyamızı da devam ettiriyoruz. “

Bunları da beğenebilirsin