EgeYapı Yenisahra projesinde bir ilk: Bina Tamamlama Sigortası

EgeYapı Yenisahra kentsel dönüşüm projesi için arsa sahipleriyle Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlediği iftar yemeğinde buluştu. EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Yenisahra projesinde “Bina Tamamlama Sigortası” maddesini sözleşme metnine ilk yazan öncü firma olduklarını söyledi…

EgeYapı Group, Yenisahra kentsel dönüşüm projesi için hak sahiplerine Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde bir iftar yemeği organize etti. Burada konuşan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Yenisahra kentsel dönüşüm projesinin Batışehir, Pega Kartal ve İz Park projelerindeki gibi sosyal olanaklara ve çevre düzenlemesine sahip olacağını vurguladı.

EgeYapı Group Yenisahra kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgiler veren Kabadayı, hak sahiplerinin imzalarıyla proje alanını şu an için 40 bin metrekare çıkardıklarını, yakın zamanda 50 bin metrekareye ulaşacaklarına inandıklarını ve hedeflerinin 100 bin metrekare alanda kentsel dönüşüm projesi uygulamak olduğunu dile getirdi. İşte İnanç Kabadayı’nın o iftar yemeğinde yaptığı EgeYapı Ataşehir Yenisahra kentsel dönüşüm projesi açıklamaları…

EgeYapı’dan Hacivat-Karagöz’lü iftar

İstanbul’un iki yakasında hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken gayrimenkul sektörünün deneyimli oyuncularından EgeYapı Group; kentsel dönüşüm bölgelerinden biri olan Yenisahra’da ikamet eden arsa sahiplerini ve yakınlarını gerçekleştirdiği iftar davetinde bir araya getirdi.

Ataşehir’deki Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine katılan yaklaşık 500 kişi, 7’den 70’e bütün davetlilere hitap eden geleneksel Türk sanatlarından Hacivat-Karagöz gösterisi ile Ramazan coşkusunu yaşadı. Özel iftar davetinde minikleri de unutmayan EgeYapı Group, enerji verimliliği bilincini arttırmak için hazırladığı boyama kitapları ile çocukların da keyifli vakit geçirmesini sağladı.

Yenisahra’dan 500 hak sahibi oradaydı

EgeYapı Group, Türkiye’nin geleceğini inşa etmek hedefiyle başlayan Kentsel Dönüşüm Projesinin bölgelerinden biri olan Yenisahra’daki arsa sahiplerini ve yakınlarını düzenlediği iftar davetinde buluşturdu. Zübeyde Hanım Ataşehir Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaklaşık 500 Yenisahra bölgesi sakini yakınlarıyla birlikte iftar sofrasında buluşmanın ve geleneksel Türk sanatı olan Hacivat-Karagöz gösterisi ile Ramazan ayını yaşamanın mutluluğunu paylaştı.

EgeYapı Group Yenisahra kentsel dönüşüm projesinden ilk detaylar

İftar yemeğinde konuşma yapan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı davetlilere kentsel dönüşüm sürecinin öneminden, Yenisahra bölgesinin dönüşüm sürecindeki yerinden bahsederek EgeYapı Group’un bu alandaki faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yenisahra sakinlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı sözlerini şu şekilde devam ettirdi: ‘’Bugüne kadar imzaladığımız sözleşmeler ile Yenisahra’daki alanımızı yaklaşık 40.000 m²’nin üzerine çıkardık. Her geçen gün ailemiz siz değerli paydaşlarımızla daha da büyümektedir. Sizlerin de emeğiyle ve yardımıyla 50.000 m² alana doğru ilerlemekteyiz. Hedefimiz ise alanda 100.000 m²’ye ulaşabilmek. Yenisahra’da yapacağımız projenin, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz Batışehir, Pega Kartal ve İz Park projeleri gibi geniş sosyal imkanlara ve geniş peyzaj alanlarına sahip olacağının garantisini veriyoruz. Projemizde; konutların yanı sıra, dükkanlardan oluşan Prestij Caddesi, yüzme havuzlarından, spor alanlarından oluşan sosyal tesisler ve geniş yeşil alanlar yer alacak. Hedefimiz; şehrin dokusunu koruyan, 7/24 yaşayan, çevre dostu, doğaya uyumlu ve saygılı proje geliştirmek olacak. EgeYapı Group olarak ana ilkemiz şeffaflık ve adaletli olmak. Bu ilkeler çerçevesinde sözleşme metnimiz, tüm paydaşların hakkını maksimum seviyede koruyan, maksimum imar hakkı elde etmek amacıyla eşit ve şeffaf paylaşım maddeleri içerecek şekilde geniş hukuk kadromuz ile hazırlanmıştır’’ dedi.

İnanç Kabadayı: “Bina tamamlama sigortasını ilk biz yazdık”

Hak sahipleri ile karşılıklı imzalanan sözleşmelerin içeriğinden de bahseden Kabadayı; adaletli paylaşım ilkemizle paralel olarak, proje sonunda oluşacak bağımsız bölümleri SPK lisanslı tarafsız bir değerleme firmasının hazırlayacağı ekspertiz raporuna göre tüm paydaşları ile eşit olarak paylaştırılacağı bilgisini vererek, arsa sahiplerinin haklarını koruyacak ve mağdur olmalarını engelleyecek “Bina Tamamlama Sigortası” maddesini sözleşme metnine ilk yazan öncü firma olduklarını belirtti.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI NEDİR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

“Bölgemizde bulunan yaklaşık 14.000 m² alana sahip olan değerli iş sahipleri de bizlere inanarak ve güvenerek yakın zamanda topluca imzalarını attılar. Bizler, bölgede Mimar ve Mühendislerden oluşan teknik bir kadro ile sizlere hizmet vermekteyiz. EgeYapı Group olarak kentsel dönüşüm hakkında sizlere doğru bilgiler vermek en önemli önceliğimiz. Biz, EgeYapı Group olarak her zaman bir aile olduğumuzun bilinciyle çalışmaya devam edip, bu aileyi büyütmeye kararlıyız. Aile olmanın verdiği güç ve el birliği ile bölgeye değer katacak ve içinde bulunduracağı farklı fonksiyonları ile her türlü ihtiyaca karşılık verebilecek projeyi oluşturacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bunları da beğenebilirsin